Україна отримає три транші від МВФ у 2021 році, — Шевченко

02.02.2021 12:09

Голова Нацбанку України Кирило Шевченко повідомив, що у 2021 році Україна отримає 2,2 млрд доларів від МВФ. Ці гроші надійдуть у вигляді трьох траншів, передає РБК-Україна.

Kirill Shevchenko nbu
Фото: НБУ

"Ми очікуємо три транші, по 0,5 млрд СДР кожна, на загальну суму близько 2,2 млрд доларів у цьому році, а решта - у 2022 році", - сказав Шевченко.

У червні минулого року МВФ затвердив програму на 5 млрд доларів для підтримки економіки України, яка впала в рецесію. Уряд України вже отримав у 2020 році за цією програмою 2,1 млрд доларів.

Шевченко повідомив, що робота місії МВФ з першого перегляду програми триває.

"За результатами цього тижня стане ясніше, яких домовленостей ми досягаємо", - сказав Шевченко у відповідь на питання, може Київ же розраховувати на отримання грошей до кінця першого кварталу.

Він сказав, що центральний банк виконує свої зобов'язання перед МВФ. Але голова НБУ заявив, що парламенту, можливо, буде потрібно прийняти деякі закони в якості умов для виділення траншів, не уточнюючи, які саме.

Він сказав, що влада не обговорювала можливе продовження 18-місячної програми після повідомлень ЗМІ про те, що Україна попросила про це.

"Центральний банк також очікує, що іноземні портфельні інвестори принесуть близько 1 млрд доларів, купивши в цьому році державні облігації на внутрішньому ринку. "На міжнародних ринках з'явився новий оптимізм... Ми сподіваємося, що цей оптимізм не омине Україну", - сказав Шевченко.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Москві розпочався суд над опозиціонером Навальним.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини