Україна отримала від США інноваційні ліки проти COVID-19

Американська благодійна організація Direct Relief (Каліфорнія, США) надіслала Україні гуманітарний вантаж інноваційних ліків проти COVID-19.

Liky proty koronavirusu
Україна отримала інноваційні ліки проти коронавірусу від США Фото: Facebook

Україна отримала від американської благодійної організації Direct Relief 60 тисяч флаконів інноваційних ліків на суму в 20 мільйонів доларів, повідомляє посольство України в США у Facebook

"Вантаж складається з інноваційних лікарських препаратів Bamlanivimab і Etesevimab, що використовуються проти COVID-19. Останні домовленості про його отримання були узгоджені під час візиту президента Володимира Зеленського до США", – йдеться в повідомленні.

Ліки рекомендовані для пацієнтів з легким і середнім ступенем тяжкості коронавірусної хвороби, особливо при наявності ризику переходу у важку форму.

Вантаж надалі буде проходити розмитнення та транспортування у 24 області України.

Як повідомляв міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, препарати діють безпосередньо на вірус. Вони зв'язуються зі спаєчними білками вірусу, запобігаючи проникненню в клітину і подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих і запобігають виникненню ускладнень.

Для довідки, вірус SARS-CoV-2 передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько метру від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч. Також краплі, що містять вірус забруднюють предмети і поверхні. Інші люди можуть інфікуватися через дотик до таких предметів або поверхонь, а потім — до очей, носа чи рота.

Вірус не передається повітряним шляхом. Це означає, що він не здатен переноситись потоками повітря на великі відстані від хворої людини.

Вірус може переміщуватись на відстань понад метр у часточках аерозолю, але такий аерозоль утворюється лише під час виконання специфічних медичних процедур. Наприклад, інтубація трахеї.

Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції — фізичне дистанціювання та щоденна гігієна.

Більше новин про COVID-19 в Україні та світі можна прочитати за посиланням.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Івано-Франківську вчителям обіцяють премії за щеплення.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини