Україна остаточно втратила шанс отримати €600 млн від ЄС – Найєм

30.11.2017 19:02

Народний депутат Мустафа Найєм заявив, що у Євросоюзі від України "втомилися". Зокрема, через невиконання Києвом своїх обіцянок. Тому, очевидно, велику фіндопомогу від ЄС Україна не отримає.

Про це депутат написав на своїй сторінці у соцмережі, новину передає "Преса України".

Сьогодні, 30 листопада, Мустафа Найєм, який нещодавно прибув з Брюсселя, де пройшов саміт Східного партнерства, заявив, що ЄС ставитиме Україні жорсткіші умови. Він звернув увагу на те, що Єврокомісія, очевидно, готує Києву "неприємну заяву" у зв'язку з невиконаною обіцянкою президента Петра Порошенка про скасування обов'язкового декларування доходів працівниками громадських організацій.

"Тим часом, в Єврокомісії щиро вважають, що президент України обдурив і їх, оскільки ще навесні цього року глава держави через своїх представників гарантував, що ці поправки будуть скасовані і не наберуть чинності", – зазначив він.

За словами депутата, Україна також може не доотримати 600 млн євро макрофінансової підтримки ЄС. Причина – не введена заборона на експорт лісу-кругляка, відсутність закону про кредитний реєстр НБУ, введення системи верифікації кінцевих бенефіціарів компаній та впровадження системи автоматичної перевірки електронних декларацій. Він зауважив, що цього вимагають умови меморандуму.

"Зараз Єврокомісія готує умови для наступного траншу. Його розмір може досягти 2 млрд євро. Перелік умов буде готовий до початку наступного року", – наголосив Найєм.

Народний обранець також припустив, що серед умов надання фіндопомоги Україні може бути створення Служби фінансових розслідувань, Антикорупційного суду, введення автоматичної перевірки е-декларацій та реалізація незалежного аудиту НАБУ.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини