“Україна ефективно провела вибори навіть попри тиск Росії” – голова делегації ЄП Даріуш Розаті

01.04.2019 16:44

1 квітня в Києві за участі представників ГО "Стоп корупції" відбулась прес-конференція, в ході якої міжнародні спостерігачі за виборами Президента України представили свою попередню заяву щодо проведених виборів. Про це повідомила правозахисниця Інна Кучерова з місця події.

Заяву представляли Ількка Канерва, Спеціальний координатор короткострокових спостерігачів місії ОБСЄ, Анжела Сміт, голова делегації ПАРЄ, Доріс Барнетт, голова делегації ПА ОБСЄ, Міхал Щерба, голова делегації ПА НАТО, Даріуш Розаті, голова делегації ЄП, і посол Пітер Тейлер, голова Місії БДІПЛ зі спостереження за виборами.

Представники міжнародної спільноти зійшлись на тому, що в цілому вибори в Україні пройшли успішно через високу явку виборців, які були готові відстоювати своє право на голос.

"З 1994 року ми спостерігаємо за виборами в Україні. В цьому році було 16 команд, які вели спостереження. Вибори були чітко організовані. Щоправда, велика кількість технічних кандидатів не є на користь демократичним процесам в Україні", – сказав під час виступу представник групи спостерігачів за президентськими виборами в Україні від ПАРЄ Март ван де Вен.

Попри успішність виборів, за словами Доріс Барнетт, були зафіксовані й випадки потенційного насильства та тиску на виборців.

"Під час нашої роботи ми помітили явища потенційного насильства в ході виборів та тиск на самих виборців. Саме тому ми запропонували ряд рекомендацій щодо процесів виборів в Україні. Ми озвучили їх під час розгляду заяв та наполягаємо на них", – зазначила вона.

Крім того, голова делегації ПА НАТО Міхал Щерба підняв питання стосунків України з Росією та заявив про підтримку організацією української сторони.

"Україна йде шляхом демократичних перетворень. Політика НАТО підтримує Україну в протистоянні з Росією. Ми готові надати будь-яку допомогу, щоб Україна гідно відстояла свої території", – наголосив він.

На думку голови делегації ЄП Даріуша Розаті, вибори пройшли успішно навіть попри тиск РФ.

"Український народ продемонстрував відданість та гідність своєї країни. Попри негативні фактори Україна ефективно провела вибори та відстояла свої права навіть не дивлячись на тиск Росії. Дуже шкода, що українці в Росії не змогли проголосувати та не змогли використати своє право на голос. Надалі ми будемо висвітлювати це питання", – сказав він.

Крім того, очільник делегації ЄП підняв питання щодо некоректного використання медіа в передвиборчій кампанії.

"Ми зареєстрували випадки, коли кандидати використовували ЗМІ, щоб некоректно висвітлювати свої передвиборчі кампанії, тобто створювали фейкові новини", – наголосив Розаті.

Читайте також: "Штаб Зеленського зробив гучну заяву щодо вступу в НАТО і ЄС".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X