Убивчі колектори, зухвале рейдерство та політична монополія: під Мін’юстом вимагали міністра Малюську

10.06.2020 18:02

10 червня під стінами Міністерства юстиції України відбулась акція протесту проти неефективної роботи очільника відомства Дениса Малюськи. Туди прийшли близько 50 людей з різних організацій разом із представниками громадської організації «Стоп корупції». Зокрема, серед присутніх були представники підприємства «Херсонбуд», майно яких Міністр юстиції Денис Малюська власноруч передав у власність рейдерів.

Ілюстрація: СтопКор

«Сьогодні громадська організація «Стоп корупції» приїхала до стін Міністерства юстиції України для того, щоб нагадати міністру про ситуацію, яка складається в місті Херсон. Там триває рейдерське захоплення підприємства «Херсонбуд» рейдерами Володимиром Сальдом та Максимом Рошаком. Нагадаємо, що ці особи одного разу вже здійснили перереєстрацію підприємства на себе. Проте Вищий господарський суд виніс рішення на користь колишніх власників, аргументуючи це тим, що колишній мер Херсона Сальдо вчинив перереєстрацію незаконно. Колишні власники та законні власники виграли судову справу, захотіли собі повернути підприємство, як це мало бути. Але Сальдо на цьому не зупинився та знову вніс відомості до реєстру, знову заблокував реєстр, мовляв, саме його «рейдерують», – розповів активіст Володимир Циганов.

Він впевнений, що слова Сальда можна ділити на нуль, адже він давно відомий своїми спробами захопити підприємство та серйозними злочинами, такими, як убивство.

«Позиція Сальда – відверта брехня, оскільки є рішення, в якому чітко вказано, хто є законним власником. Рішення суду є правомірним і неоскарженим. Наразі рейдер Сальдо подає заяву до Антирейдерського штабу при Міністерстві юстиції, що саме він нібито є жертвою рейдерів. Антирейдерська комісія розглядає цю заяву, проте це абсурдно, оскільки комісія не має права розглядати таку заяву, адже вона подана не власником, не законним директором, а простою особою, яка не має жодного відношення до ситуації. Наразі йде розгляд цього питання. Безпосередньо сам міністр має вплив на Антирейдерську комісію, саме він приймає рішення – законні дії комісії чи ні. Ми для того тут, щоб сказати міністру, що керівники Антирейдерського штабу та заступник міністра (якого вже фіксували разом зі злочинцем Сальдом) теж замішані у протиправних діях», – наголосив він та висунув вимогу, аби міністр вийшов та поспілкувався з активістами.

Зазначимо, координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала запідозрив Малюську в корупції. На його думку, міністерське крісло розслабило управлінця і той, користуючись новими привілеями, «забув навіть, що таке прийом громадян».

Бочкала запідозрив Малюську в хабарництві Фото: СтопКор

«Скільки ще ми будемо проводити «майдани», сподіватись на зміни і що нарешті влада обличчям повернеться до народу? Ми цього не бачимо. Я хочу побажати пану Малюсці берегти честь змолоду. Йому не все життя бути міністром. Я вам скажу більше: йому недовго лишилося бути міністром. Кабмін, у який він потрапив, – вже пішов у відставку. Якщо він хоче врятувати свою репутацію, від якої вже мало що залишилось, то він має почути людей. Та ситуація з «Херсонбудом» – абсолютно ганебна. Міністр одноосібно підписує накази в рейдерських історіях і стає на бік шахраїв. Попри судові рішення, попри антирейдерську комісію, попри публікації у ЗМІ та громадські акції. Він просто бере та ставить свій підпис. В мене одне питання: що він бере за цей підпис? Переважна частина присутніх впевнена, що він це робить за хабарі, і я також в цьому абсолютно впевнений», – підкреслив координатор «Стоп корупції».

Нагадаємо, раніше Денис Малюська одноосібно підписав наказ щодо передачі рейдерам частини майна «Херсонбуду». У результаті розслідування «СтопКору» з'ясувалося, що підставні особи – люди одіозного колишнього мера Херсона Володимира Сальда, який вже давно намагається «віджати» підприємство у його власників.

Крім того, в Мін’юсті не мали права розглядати це питання, оскільки майно компанії «Херсонбуд» все ще залишається об’єктом суперечок у судах.

Також до акції протесту приєднались представники Всеукраїнського руху «Фінансовий майдан».

Юлія Сало - очільниця руху "Фінансовий майдан" Фото: СтопКор

Вони прийшли, щоб висловити невдоволення міністру недосконалим законодавством у кредитуванні населення та його наслідками. Нагадаємо, в рядах руху “Фінансовий майдан” багато людей, які постраждали від протизаконних дій колекторів. Живим прикладом того є смерть молодої мами, яка під час візиту колекторів втратила свідомість, а через кілька хвилин померла. Її восьмирічна дитина залишилась сиротою. Адвокат загиблої Тетяна Ващенко також сьогодні прийшла під стіни Мін’юсту вимагати аудієнції з міністром.

«Я була її адвокатом, знаю її досить давно. Це мама-одиначка, і там дійсно залишилась 8-річна дитина, маленька дитина залишилась без нікого. Прийшли колектори, вибили двері. Я хочу потрапити до Малюськи, щоб він сам при мені відкрив реєстраційну справу і щоб він сам подивився, яким чином у нас примудрився банк вручити мерцям сповіщення», – наголосила вона.

Вчора молоду жінку, яка постраждала від колекторів, поховали. На думку адвоката померлої, колекторські контори діють лише з дозволу Міністерства юстиції, як і "чорні" реєстратори. Також адвокатеса зазначила, що у Мін’юсті є весь перелік "чорних" реєстраторів, які працюють на користь рейдерів, і з дозволу Міністерства юстиції.

Серед коаліції невдоволених є політичний рух Катерини Одарченко «Політична платформа». Відомо, що наразі триває підготовка до місцевих виборів, тож пані Одарченко та її команда створили організацію, яка підтримуватиме інтереси громади. Зі слів Одарченко, у Міністерстві юстиції таку ідею створення “Політичної платформи” блокують.

Катерина Одарченко Фото: СтопКор

«Ми впродовж пів року збирали підписи за створення політичної партії «Національна платформа». Ми сповідуємо економічний протекціонізм, тобто, захист внутрішнього виробника. Ми маємо план розвитку села, підтримуємо страхову медицину, декількарівневу пенсійну реформу – абсолютно конкретні речі. Спочатку ми створили громадський рух, проводили стратегічні сесії. Після чого прийняли рішення, що вже варто переходити у політичній формат, у політичну боротьбу», – наголосила вона.

Під час акції охорона заблокувала вхідні двері Мін’юсту аби, мітингарі не мали змоги пройти у приміщення. Це обурило громаду, адже люди хотіли поспілкуватися з міністром Малюською, який відверто проігнорував прохання активістів. Замість того до мітингарів вийшов представник МЮУ та пообіцяв передати побажання активістів до міністра. Двері до установи відчинили, але, як виявилося, для того, аби працівники міністерства пішли на обідню перерву.

У підсумку мітингувальники висунули наступні вимоги:

– удосконалення законодавчих норм щодо роботи реєстраторів та проведення повної їх перевірки;
– скасування дії наказу Дениса Малюськи щодо передачі рейдерам частини майна «Херсонбуду»;
– заборона роботи колекторів, які всупереч законодавству працюють в усій Україні;
– припинення перешкоджання у законній реєстрації політичної партії «Національна платформа».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини