У ЗСУ зізнались про проблеми із застосуванням турецьких радіостанцій (ВІДЕО)

05.07.2019 14:43

Сучасний радіозв'язок для української армії чи "троянський кінь" за 43 мільйони доларів? Радіостанції "Асельсан", які пробували вмонтувати в танки 57-ої бригади, вилучили назад, а комбрига Головашенка, який першим заявив про їхню негабаритність – звільнили. Та, зрештою, про проблеми з імплементацією турецьких пристроїв у вітчизняну техніку обмовився і начальник військ зв'язку ЗСУ Володимир Рапко. 

"Найважчий танк, куди ми монтували радіостанції "Асельсан", це був танк Т-64. Але ми успішно її туди адаптували. Просто ми по-іншому розмістили обладнання в цьому танку». Танк – це складна одиниця. Там кожен міліметр – це проблема. Але у сумісництві з Харківським заводом нам це вдалося", – зауважив генерал-лейтенант Рапко в інтерв'ю журналістам "СтопКору".

Нагадаємо, що сторонні свідки випробувальних порівняльних тестувань радіостанцій "Асельсан" та "Ельбіт" наголошують на підробці результатів безпосередньо у процесі випробувань. А придбані у турків системи спецзв'язку почали монтувати в українську армійську техніку без отримання висновку обов'язкової експертизи Держспецв'язку.

Втім, головний військовий зв'язківець заявляє, що перевірка радіосистем Держспецтехноекспорту – це формальність, "папірець". У ЗСУ спростовують всі закиди щодо фальшування випробувань 2017 року. А втім, скандал із закупівлями турецьких радіостанцій вже розслідують і в НАБУ, і у військовій прокуратурі.

Докладніше на цю тему читайте у матеріалі "Цілком таємно": ЗСУ приховує, що закуплені за 43 мільйони доларів радіостанції непридатні для української армії?.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X