У ЗМІ повідомили, хто може стояти за наїздом на Миколаївський глиноземний завод

08.02.2021 12:12

За даними видання Багнет, за наїздом на Миколаївський глиноземний завод може стояти Павло Куфтирєв, який намагається збити грошей з успішного підприємства. Разом з цим повідомляється, що його також називають місцевим "екорейдером", передає Обозреватель. 

kuftirev
Фото: Багнет

За даними ЗМІ, саме Куфтирєв, якого журналісти часто називають "екорейдером", запустив на початку року громадську організацію "Стоп шлам". Діє вона, очевидно, за аналогією до "Фонду подолання наслідків Васильківської трагедії" під керівництвом якогось Олега Верника, за допомогою якої Куфтирєву вдалося через суд заарештувати активи компанії і фактично заблокувати бізнес.

Таку ж схему Куфтирєв під прикриттям того ж Верника і чергової "ГОшки" – "Зеленого фонду" нібито організував і для шантажу великого виробника курятини під ТМ "Гаврилівські курчата" – компанії "Комплекс Агромарс".

А у 2020 році ще одна ГО, за даними ЗМІ, була створена Куфтирєвим і в Миколаєві. "Активісти" цієї організації раптом перейнялися наявним багато десятиліть шламовідстійником Миколаївського глиноземного, який "становить смертельну небезпеку для місцевих жителів, які там мешкають". І почали наганяти паніку з цього приводу серед місцевих жителів, яких, як повідомляють ЗМІ, будь-якими шляхами намагалися залучити до лав ГО – для "масовки" і для додання ваги власних дій щодо Миколаївського глиноземного заводу.

Журналісти стверджують: попри те, що формально керує "Стоп шламом" місцевий активіст Василь Орел – насправді організаційними моментами в Миколаєві зараз займається підручний Куфтирєва Олексій Француз – той самий, який займався і двома іншими "ГОшками". Ходять чутки, що зараз "рейдери" роблять ставки на "правильні" висновки свого експерта про хімічний склад шламів, а також на "психологічний аналіз" стану людей, що живуть поруч зі шламосховищем. Подейкують, що робота іде над тим, щоб цей "стан" дозволяв їм претендувати на відшкодування моральних збитків (а відповідно – на повторення схеми з БРСМ-Нафтою і блокуванням активів компанії через суд) і у випадку з Миколаївським глиноземним заводом.

Про те, що ГО "Стоп шлам" насправді екологія і шламосховище не цікаве від слова "зовсім", яскраво свідчить сторінка цієї організації в фейсбуці. Вона була створена через 10 днів після реєстрації ГО – 27 січня. 4 лютого один за іншим із різницею у хвилину-дві було опубліковано 13 новин про шкоду червоного шламу і шкоди, яка заподіюється екології Миколаївським глиноземний заводом. 14-го публікацією цього дня, зробленою за неповні 20 хвилин, став пост із посиланням на месенджер новоствореної організації. Крім цього, ще один пост було опубліковано майже через тиждень, 10 лютого. І все, більше борцям за права людей не знайшлося що сказати цим самим людям. Хоча у 21 столітті фейсбук перетворився на потужний інструмент просування ідей і досягнення цілей.

Водночас існує думка, що крім грошей, пана Куфтирєва може цікавити ще й можливість впливати на власників Миколаївського глиноземного заводу, а також, можливо, на інші підприємства, діяльність яких певною мірою зав'язана на виробленій Миколаївським глиноземним продукції.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, мешканці Кривого Рогу влаштували тарифний Майдан під місцевою теплоцентраллю.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини