У Зеленського передумали довіряти паспорти українців бізнесменам з ЄДАПСу

19.12.2019 12:36

Питання цифрової ідентифікації українців було оголошено командою чинного президента одним з пріоритетів. Тож не дивно, що низка компаній почала рекламувати свої послуги у виготовленні id-карток і претендувати на багатомільйонні підряди. «Фаворитом» у цих перегонах одразу ж стала компанія IIG, яка гучно презентувала в столиці свої технології і яку публічно підтримав лідер фракції «Слуга народу».

«От такі компанії, як IIG... я подивився, як це все працює, скільки технологій. Перше, що хотів би зауважити й хочу, щоб Ви аплодували – 4 тисячі людей задіяні в Україні, це дуже круто. Дякую вам!», – зазначив Давид Арахамія у своєму виступі.

Тоді ж пан Арахамія повідомив, що мав особисту зустріч з одним з офіційних засновників ІІG – Таріям Матар Мохамед Таріям з ОАЕ.

Утім, як змогли з’ясувати журналісти «СтопКору», за новою назвою ховаються старі корупціонери.

Суттєвий факт, який підтверджує, що IIG – не нова суперпотужна компанія, яка допоможе Україні стати цифровою країною, а всього лише старий корупційний консорціум ЄДАПС – це спільні компанії, які в один момент перейшли з власності ЄДАПС у власність ІІG.

"Нові" засновники пов'язані з "батьком" ЄДАПС Юрієм Сидоренком

Зокрема, спеціалізоване підприємство «Голографія» до 18 грудня 2012 року належало ЄДАПСу, і до липня 2016 року його власником був Юрій Сидоренко. Така ж «зміна» власників відбулась і у ТОВ «ПОЛЛІ-СЕРВІС», ПрАТ «ОТІ» та ТОВ «ЮС-ДИЗАЙН», які входили до складу консорціуму ЄДАПС.

Після оприлюднення цих фактів представники Зе-команди запевнили, що нібито не мали наміру співпрацювати саме з IIG.

«Я взагалі цим не займаюся, цим займається уряд. У мене немає жодного контакту з цим комбінатом. Я одного разу виступав на одному івенті. Там демонстрували нові технології у сфері Іid-карток. Я вийшов на сцену і сказав, що дуже прикольно, що у нас в країні є такі заводи, які можуть виробляти такі продукти, і вважаю, що країні потрібно зробити щось на кшталт цього. І все. Жодного кроку далі не було. Я вважаю, що там ідуть якісь конкурентні війни між якимось менторами, і тому я якось випадково туди потрапив», – пояснив пан Арахамія.

Пан Арахамія запевняє: жодних державних контрактів з IIG немає

Докладніше про це – в аналітичному матеріалі «Власника фірми, яку піарив Арахамія, розшукує Інтерпол (подробиці)».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини