“У їжу підливали солярку”, – ветеран АТО “Косатка” розкрив жахи Іловайського котла і полону

23.08.2019 14:08

Від ветерана АТО Віталія Фоменка надійшли подробиці про трагічні події, які сталися у 2014 році під Іловайськом. Так, під час відступу в Іловайському котлі трагічно пішли з життя 366 військових ЗСУ, 429 бійців отримали поранення, приблизно 300 осіб потрапили в полон до терористів. 

Ветеран АТО Віталій Фоменко

Інформацію повідомляє "Новий час".

Як повідомляється, Фоменку з позивним "Косатка" вдалося вижити в цій жахливій м'ясорубці. Він і розповів про ті страшні часи. За його словами, 17 серпня вночі їм надійшов наказ взяти на добу сухпайок і попрямувати в Іловайськ. Військовий згадує, що того дня була сильна гроза, на заправках відмовлялися заправляти автомобілі через блискавки та грім. Їм сказали, що вони їдуть туди на добу, а в підсумку вони провели там 11 днів.

Як наказувало командування, 29 серпня бійці почали відступати. Вони прямували в найближче село, де по дорозі почався обстріл у їхній бік.

"Танки били, кулемети, у нас 35 машин згоріло за сорок хвилин з втратами, якщо не помиляюся, близько 76 осіб. Понад чотири десятки бійців були поранені", – згадував він.

Фоменко потрапив у полон до терористів "ДНР". Він зазначає, що серед бойовиків за головних були російські офіцери. Тільки майже через пів року йому дозволили зателефонувати додому.

"Тату, я живий", – повідомив він батькові під час телефонного дзвінка.

Фоменко також розповів про умови полонених бійців. Їх тримали у підвалі, а в їжу підливали солярку. Крім того, військовий вважає, що в ЗСУ і керівництві були шпигуни, які постачали дані бойовикам.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X