У Євросоюзі домовилися про спільний формат сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу

28.01.2021 14:41

Країни-члени ЄС домовилися про спільний формат документів, що будуть підтверджувати факт вакцинації від COVID-19 для медичних цілей. Про це повідомив речник Єврокомісії з питань охорони здоров’я Стефан де Кеєрсмакер, передає кореспондент "Європейської правди".

Vakcynaciya
Фото: Укрінформ

"За підтримки Єврокомісії, країни-члени погодили методичні рекомендації щодо доказів вакцинації для медичних цілей. Ці методичні рекомендації мають на меті забезпечити взаємосумісність сертифікатів про вакцинацію та визначити мінімальний набір даних для них. Вони також закладають основу для взаємної довіри - щоб забезпечити автентичність і надійність сертифікатів", - повідомив він.

Це забезпечить спільний формат та зміст свідоцтва про вакцинацію, які видаватимуться вакцинованим європейцям. Надалі спеціальний орган eHealth Network повинен буде визначити необхідні вимоги до захисту даних таких сертифікатів.

Фактично рішення стало продовженням домовленості, якої досягли на січневому саміті лідерів.

Нагадаємо, деякі країни, зокрема Греція, виступили за те, щоб такі сертифікати спільного формату - "паспорти вакцинації" - надавали вакцинованим людям право на поїздки без обмежень.

На зустрічі лідерів 27 країн-членів погодилися з тим, що ЄС необхідний спільний формат свідоцтв про вакцинацію, але обговорення про будь-яке немедичне використання цих документів вирішили відкласти на майбутнє.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано понад 5 500 нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини