У Вишгороді на Київщині забудовник захопив та вирубав ліс (фото)

Асфальт та гори будівельного сміття – такий сумний краєвид споглядають жителі Вишгорода на ділянці, де раніше був ліс. Попри рішення суду забудовник ЖК «Велесгард» і не думає виправляти ситуацію. Про це з місця подій повідомив активіст ВГО «Стоп корупції».

velesbud vishgorod 4
Фото: СтопКор
velesbud vishgorod 4
Фото: СтопКор

«Місцеві громадські організації неодноразово висвітлювали цю історію, тож ми вирішили їх підтримати у спільній боротьбі за земельну ділянку площею близько 1,5 га, яку захопив забудовник ЖК «Велесград». Там був ліс, проте коли розпочалося будівництво, його повністю вирубали, і наразі там розташований будівельний майданчик. При цьому саме призначення землі – рекреація», – повідомив правозахисник Роман Литвин.

velesbud vishgorod 4
Фото: скриншот

Зазначимо, упродовж тривалого часу громадською організацією «Чистий шлях» здійснювався громадський контроль над питанням сплати внеску пайової участі до місцевого бюджету забудовником ТОВ «Велесгард-2015» житлового комплексу «Велесгард» на вулиці Ватутіна, 111.

«Так, у липні 2020 року нам стало відомо, що компанія ТОВ "Велесдобробут" (фактично це ЖЕК "Велесгарду") отримала в довгострокове користування лісову ділянку на вулиці Ватутіна. Яким же було наше здивування, коли на місці ділянки лісу, на якій мали б зростати дерева, бути влаштовані пішохідні доріжки, встановлені альтанки, дитячі майданчики, ми побачили закатану в асфальт парковку», – повідомили у «Чистому шляху».

Залишити без уваги це питання було неможливо, тож активісти одразу звернулися до міської ради, лісництва (Київська лісова науково-дослідна станція) та до поліції.

Було зібрано всі необхідні докази та за їхньою заявою було розпочато кримінальне провадження №12020115150000092 за ч.4 ст.246 Кримінального Кодексу – Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, якщо вона спричинила тяжкі наслідки. У цій справі комісія Вишгородської РДА нарахувала більше ніж 158 000 гривень збитків.

velesbud vishgorod 4
Фото: ГО "Чистий шлях"/Facebook

Київська ЛНДС повідомила, що всі матеріали за описаними фактами направлені до прокуратури. 3 вересня 2020 року представники «Чистого шляху» звернулися до прокуратури, і вже 30 вересня стало відомо, що перший заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури звернулася до суду в інтересах Держлісагентства та ДП «Київська ЛНДС» із позовом про розірвання договору лісокористування з ТОВ «Велесдобробут».

І от 26 квітня 2021 року Господарський суд виніс довгоочікуване рішення у справі. Судом вирішено розірвати договір із ТОВ «Велесдобробут», зобов’язати останнє повернути ділянку Київському лісництву та усунути перешкоди у користуванні ділянкою шляхом звільнення ділянки від автостоянки, будівельних матеріалів та їхніх залишків, тимчасових споруд та паркану з воротами. Проте поки що це рішення не виконали.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини