У ВРУ схвалили закон про дистанційну роботу

03.11.2020 13:53

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №4051, який регулює дистанційну роботу українців. Закон пройшов у першому читанні.

Rada
Фото: УП

Про це пише РБК-Україна.

За документ проголосували 311 нардепів.

Проект пропонує розмежувати поняття надомної праці та дистанційної праці.

Визначається, що дистанційна робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця у будь-якому місці за його вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Надомна робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, які характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності.

Роботодавець зобов’язаний ознайомити не менш ніж за два місяці співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу та забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням.

При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі.

Документом працівнику надають можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу у випадку, якщо на робочому місці щодо нього вчинили дії, що містять ознаки дискримінації.

Крім того, працівнику, який має дитину віком до 3 років або доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, дається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи.

Нагадаємо, наприкінці вересня комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував ВР ухвалити цей законопроект за основу.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Раді одразу чотири партії виступають проти розпуску КСУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини