У ВР пообіцяли захистити дітей, яких виселяють з квартир через застарілі доларові кредити їхніх батьків

21.06.2019 17:36

На порядку денному було питання про виконання вимог законодавства України стосовно захисту права дитини на житло. В ході засідання ухвалили рішення звернутись до Кабінету міністрів України щодо питання запобігання позбавлення дітей житла через борги батьків. Цього можна досягти, переглянувши роботу державних реєстраторів, щоб вони під час переоформлення житла звертали увагу на те, хто в ньому мешкає. Про це розповів журналіст "СтопКору" Артем Поліковський.

Питання підняли після мітингу біля ВР, який відбувся того ж дня. Близько 200 людей звернулись до політиків з проханням допомогти з питанням приватних колекторів, яким банки передали інформацію кредиторів, що раніше брали в борг у доларах і через падіння гривні не змогли оплатити кредит.

На мітингу були присутні близько 30-ти людей, які залишились без житла через колекторів.

"Вони виселяють людей, ламають двері, виганяють всіх та приходять з переоформленими документами на квартири", – розповіли протестувальники.

За їхніми словами, на мітингу були люди, яким просто в момент протесту зламували двері у помешканнях, про це стало відомо з дзвінків сусідів.

"Я боюсь залишитись на вулиці. У 2007 році я взяла кредит на 37 тисяч доларів за курсом 4.60 і придбала квартиру на 36 м кв. на вторинному ринку. 7 з половиною років виплачувала в терміни попри підвищення ставки. Коли долар почав підніматись, я вийшла в декрет і не могла платити. Я вже 5 років в судах, в мене двоє дітей у цій квартирі. Я боюсь, що ми залишимось на вулиці. Відповідно до експертиз, зі сторони банків були порушення, однак суди приймають їхню сторону. Я брала в кредит 37 тисяч доларів, заплатила вже 47 тисяч, а винна ще мільйон", – розповіла одна з мітингувальниць Євгенія.

У п'ятницю, 21 червня, до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана передали звернення з проханням вплинути на ситуацію та змусити державних реєстраторів перевіряти, чи є у квартирах діти.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини