У Вінниці приховують спалах коронавірусної інфекції? Медики швидкої розповіли про десятки незадокументованих випадків

Україна втомилась від карантину: Уряд поступово знімає жорсткі обмеження, а люди повертаються до звичного ритму життя. Та чи дійсно пік захворюваності на COVID-19 вже минув? І чи достатньо влада дбає про тих, хто продовжує щодня наражатись на небезпеку смертельного інфікування – медиків?

До редакції «СтопКору» звернулась жителька Вінниці – дружина працівника підстанції №1 міської станції швидкої медичної допомоги. Жінка дуже переживає за здоров’я 7-річної дитини та власне (має хронічне захворювання), адже, за її інформацією, у місті наразі – новий спалах коронавірусної інфекції.

Вінницька станція швидкої допомоги Фото: "Моя Вінниця"

Якщо раніше медиків швидкої викликали на поодинокі випадки та підозри захворювання, і вони виїжджали на виклик повністю екіпіровані захисними костюмами, то в останні п’ять днів фіксують десятки підтверджених випадків COVID-19 саме серед медичних працівників та водіїв карет швидкої. Проте на більшість викликів екіпажі відряджають вже без спеціального захисту.

Жінка впевнена: інформацію про новий спалах інфекції у Вінниці просто замовчують. Про свій лабораторно підтверджений діагноз не знають навіть деякі хворі – їх продовжують лікувати від звичайної пневмонії. Частина пацієнтів, за інсайдерською інформацією, наразі перебуває в інфекційному відділенні Вінницької міської лікарні №1, решта – на самоізоляції.

Натомість лікарі, що контактували з хворими на коронавірус, продовжують працювати, і про закриття підстанції на карантин – не йдеться.

Листування з закритого чату працівників підстанції (світлини та імена учасників закриті з етичних міркувань) Фото: скрін

Понад те, за словами нашої співрозмовниці, обіцяну Кабміном доплату в 300% за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19, медики отримали… одну на всю бригаду «швидкої» – діліть, як хочете.

Нагадаємо, у травні вінницькі ескулапи вже виходили на акцію протесту через невиплачені надбавки.

У травні вінницькі медики протестували через невиплачені надбавки Фото: 5 канал

Ми зв’язались телефоном із адміністрацією Вінницької міської станції швидкої медичної допомоги, проте там нам коментувати ситуацію відмовились: мовляв, заклад не є окремою юридичною особою. Утім, порадили звернутись «на Пирогова, 46а» – саме за цією адресою у Вінниці розташований обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до якого й відноситься станція.

Тож ми зателефонували головному лікарю цієї установи. Проте у приймальні нам спершу повідомили: керівництво на нараді, повернеться десь за годину. Але за годину очільник центру на місці так і не з’явився, і цього разу секретарка вже не змогла повідомити, коли він буде.

Проте ми не полишаємо надії таки зв’язатись із керівництвом центру, аби таки почути коментар стосовно ситуації з працівниками швидкої.

Зауважимо, за офіційною інформацією, станом на 12.06.2020 року у Вінницькій області зафіксовано всього 1317 випадків зараження коронавірусом, з них 721 – в обласному центрі. 438 вінничан вже вилікувались, 11 – померли, у місті наразі зареєстровані 272 інфіковані особи.

Офіційна статистика поширення коронавірусу на Вінниччині Фото: Vezha

За останню добу у Вінниці зафіксовано 57 нових лабораторно підтверджених випадків зараження COVID-19, за попередню – 44. Вінницька область також є одним з антилідерів України за кількістю інфікованих медичних працівників.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини