У Вінниці СБУ блокувала хакерів (фото)

17.01.2020 21:16

У Вінниці співробітники Служби безпеки України виявили та припинили діяльність хакерського угруповання, яке спеціалізується на наданні послуг "абузостійкого" хостингу.

Серверне обладнання хостингу використовувалось учасниками угруповання та третіми особами для здійснення кібератак на органи влади та управління України, об'єкти критичної інфраструктури України, банківські установи України та світу.

Під час проведення слідчих дій оперативники спецслужби затримали у Вінниці організатора угрупування, який з 2011 року надавав власне серверне обладнання для розміщення, адміністрування та розповсюдження членами угруповання та третіми особами шкідливого програмного забезпечення, бот-мереж та проведення кібератак, у тому числі DDoS-атак на стратегічні об'єкти на території України та банківські установи інших держав. Зазначений "абузостійкий хостинг" був відомий в мережі Darknet під назвою "ProHoster" та "Bulletproof.space".

Крім того стало відомо, що для безперешкодного провадження своєї діяльності члени угруповання налагодили корумповані зв'язки з окремими представниками правоохоронних органів та органів влади України, передає пресцентр СБУ.

У ході проведення досудового розслідування було встановлено, що організатор хакерського угруповання свідомо надавав власне серверне обладнання для проведення кібератак на іноземні комерційні підприємства. Він також розміщував шахрайські ресурси, віруси-вимагачі, веб-ресурси, через які розповсюджувались вилучені з цивільного обігу об'єкти.

Наразі тривають невідкладні слідчі дії у межах кримінального провадження за ознаками злочину. Трьом особам оголошено про підозру у вчиненні вищезазначеного правопорушення. Організатора протиправної діяльності затримано та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян України.

Вилучене під час обшуків комп'ютерне обладнання направлено на проведення відповідних експертних досліджень.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X