У товаристві глухих витратили 200 тисяч доларів на столичне житло для керівників

50 відсотків від усієї орендної плати або щонайменше 2 мільйони гривень на місяць – саме стільки, за визнанням інсайдера, центральний апарат Українського товариства глухих заробляє на «відкатах» від орендарів. А ще УТОГ витратив чималі суми на придбання квартир у столичній новобудові. Хто й чиїм коштом живе в цих оселях? Дивіться у сюжеті Артема Поліковського.

Серед нерухомості УТОГ журналісти виявили й 60 квартир, дві з яких – у столичній новобудові поблизу станції метро Теремки. Вартість однокімнатних квартир у цьому районі стартує від 90 тисяч доларів. Отже, лише за приблизними підрахунками, на ці квартири витратили чверть виділеного річного бюджету. А проживають тут, як виявилось, працівники центрального офісу.

Та й керівниця УТОГ пані Ірина Чепчина також проживає не у власній київській квартирі. Згідно з реєстром, у її власності є нерухомість лише у Чернігові. Але, як розповів наш інсайдер, мешкає вона на столичній Оболоні.

Chepchina
Ірина Чепчина Фото: УТОГ

«Їй купують квартиру. Подейкують, що навіть не одну. Меблі завезли до Пущі-Водиці. Я це знаю, це ще при мені було. Завгосп прийшов до мене й каже: Юрію Ігоровичу, я їх на себе вішати не буду, бо їх як завезли, так і вивезли, й поставили у квартирі Чепчиної. Коли я підняв це питання, мені сказали: тихо, цить! Ми їх спишемо, й на цьому все скінчиться. Так вони не лише придбали квартиру, але й задарма обставили цю оселю Чепчиної», – згадує колишній директор навчального центру УТОГ Юрій Анісімов.

Ви можете запитати: навіщо витрачати щонайменше 200 тисяч доларів на житло для керівників, коли звичайні робітники їхніх підприємств мешкають у злиднях? А ще ви запитаєте, навіщо керівництву УТОГ нові автівки з салону, серед яких позашляховики, якщо в той же момент глухим платять по 3 тисячі гривень на місяць? Й нарешті, ви запитаєте, чому спонсорами цих забаганок є звичайні платники податків?

utog_12
Гуртожиток УТОГ у Херсоні Фото: СтопКор

На ці питання не можуть дати відповідь навіть нардепи.

«Я особисто виступала проти того, щоби УТОГ і УТОС мали безпосередньо у бюджеті рядки про фінансування. І відповідно, до нас, до комітету, зверталися 17 громадських організацій людей з інвалідністю, які підтримували те, щоб ми прибрали рядок із фінансування», – зазначає очільниця комітету ВРУ з соціальної політики Галина Третякова.

За фактами, які викладені в матеріалах «СтопКору», прокуратура вже почала кримінальне провадження за статтею привласнення чи розтрата чужого майна в особливо великих розмірах. Якщо провину організаторів схеми доведуть, їм світить від семи до дванадцяти років позбавленні волі з конфіскацією майна.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини