У Святослава Вакарчука помер батько

04.04.2020 13:49

Пішов з життя Іван Вакарчук - ексміністр освіти і науки України, ректор Львівського університету, батько музиканта і нардепа Святослава Вакарчука.

Про це повідомив керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Велика втрата. Від нас пішов Іван Вакарчук. Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь", - написав В'ятрович, передає "Главком".

За словами В'ятровича, Іван Вакарчук "зробив так, що від 2008 року майже по пів мільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі".

Голова Інституту нацпам'яті наголосив, що Вакарчук повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо - кримськотатарську.

"Він був науковцем високого рівня і робив усе, щоб держава створила умови для науки в університетах. З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. «Фізик твердого діла» - так назвали його тоді медіа і тут не було перебільшень", - резюмував В'ятрович.

Іван Вакарчук – доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки і техніки України.

Працював міністром освіти і науки України в 2007-2010 роках.

Протягом 1990–2007 і 2010—2013 років був ректором Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2007 році отримав звання Героя України.

Є батьком народного депутата, лідера партії «Голос», фронтмена рок-гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини