У суді затягують справу про сквер на честь героя-розвідника Шаповала

04.03.2021 17:48

Третій рік поспіль у суді триває розгляд справи щодо скверу імені героя України Максима Шаповала. 3 березня в Північному апеляційному господарському суді відбулось чергове засідання. А фактично — чергова спроба з боку забудовника повернути собі право на будівництво торгового центру на місці скверу.

Shapoval
Суд затягує справу про сквер імені Шаповала. Фото: СтопКор.

«Суддя Шаптала вкотре умисно, цілеспрямовано, неодноразово та грубо порушив права відповідача (КМДА) і третіх осіб (жителів Солом‘янки). Суддя не задовольнив письмові клопотання», — розповідають представники громади Солом’янки.

Ідеться про витребування оригіналів документів позивача — ТОВ «Аргумент ВВ», для перевірки та дослідження їхньої аутентичності.

Позивач до своєї позовної заяви в 2019 році долучив тільки копії. Ідеться про нібито свідчення очевидця, за твердженнями якого жителі Солом‘янки пошкодили паркан забудовника. У такий спосіб ТОВ «Аргумент ВВ» намагається довести, що умови договору оренди з КМДА було порушено, і прагне відновити його.

Shapoval
Cправа триває 3 роки. Фото: СтопКор.

Протягом усього судового процесу, який триває три роки, жодного разу ані судді, ані сторона відповідача, ані треті особи не мали змоги ознайомитися з оригіналами документів позивача.

«Під будь-якими приводами той відмовляється надавати оригінали документів, на яких ґрунтується весь позов. Тобто вже третій рік тривають суди за ксерокопіями документів! Також суддя Шаптала повністю ігнорує рішення Верховного Суду України, який зобов’язав всебічно дослідити всі документи (оригінали), подані забудовником», — зазначають жителі Солом‘янки.

У Солом’янському районі Києва уже третій рік триває боротьба із забудовником на Повітрофлотському проспекті за зелену територію. Зараз бізнесмен намагається повернути землю через суд.

У 2018 році Київрада проголосувала за розірвання договору оренди із забудовником скверу імені Максима Шаповала.

Зазначена земельна ділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу. Будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році, однак будівельні роботи навіть не були розпочаті, що стало підставою для дострокового розірвання договору оренди та припинення права користування землею цим товариством.

Shapoval
Місцеві жителі захищають сквер від забудови. Фото: СтопКор.

Мер столиці Віталій Кличко тоді підтримав ініціативу та дав розпорядження секретарю розв'язати питання з облаштуванням скверу імені героя-розвідника Максима Шаповала.

Керівника спецпідрозділу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста або російський слід.

Командир спецпідрозділу Головного управління розвідки полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня 2017 року о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини