У столиці розкажуть про блокування діджиталізації України та скандал на ринку цифрових послуг

16.06.2020 11:10

17 червня об 12.00 у медіацентрі «Стоп корупції» (вул. Предславинська, 43/2, 4-й поверх) відбудеться пресконференція на тему: «Блокування діджиталізації України: скандал на ринку цифрових послуг».

Учасники заходу:
- Ярослав Васьков, директор ТОВ «Ключові системи»;
- Максим Бормотов, експерт у сфері електронних довірчих послуг;
- Назарій Гавлодський, адвокат;
- Представники бізнесу, постраждалі від блокування цифрових довірчих послуг.

Запрошені:
1. Представники Міністерства цифрової трансформації України;
2. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України;
3. ДП «Дія»;
4. ТОВ «Депозит сайн»;
5. Міхеіл Саакашвілі, Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України;
6. Народні депутати України.

Скандал на ринку цифрових послуг. Другий тиждень 70 тисяч українських підприємств і ФОПів не можуть подати звітність до держорганів через блокування їхніх електронних ключів. А це – майже 30% економіки країни в електронній пасці.
Після позапланової перевірки у період карантину віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації М.Федоров 4 червня своїм наказом №88 виключив з Довірчого списку Мінцифри кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ТОВ «Ключові системи» і заблокувало роботу сертифікатів користувачів, які мали чинність 1 або 2 роки.

Заблоковані електронні ключі в тому числі підприємств критичної інфраструктури, які мають стратегічне значення для України: Державна служба фінансового моніторингу України (працюють тільки на ключах ТОВ «Ключові Системи»); Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг; Національний депозитарій України; ТБ «Українська енергетична біржа»; ДП НАЕК «Енергоатом»; Єдиний державний реєстр транспортних засобів; Національна служба здоров’я України (ключі видано у 60 лікарнях, розташованих на всій території України) та ін.

Чи має право вчиняти такі дії Мінцифри та ДП «ДІЯ», які виконують функції адміністратора Центрального засвідчувального органу і відповідають за всю цифрову інфраструктуру країни?

Учасники пресконференції розкажуть, хто і з якою метою блокує роботу стратегічних підприємств України, а також наведуть факти, які свідчать про корупцію на рівні міністерства, що стала причиною блокування системи надання електронних послуг.

Акредитація за номером: 067 113 01 60 (Наталія).

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини