У столиці провели акцію через керівника українських в’язниць Коробка, який сам під слідством

30.01.2020 15:36

30 січня активісти ГО "Стоп корупції" провели акцію під Міністерством юстиції України та Державною кримінально-виконавчою службою, в ході якої звернулися до представників установ стосовно новопризначеного керівника ДКВС Василя Коробка, ім'я якого фігурує в трьох кримінальних провадженнях.

 

Фото: "СтопКор"

 

Про це повідомив координатор правозахисного відділу Антон Клітний.

"Ми хочемо привернути увагу до цієї постаті. Ще у 2017 році він був засновником "МАЙВОН КОМПАНІ", на яку зараз (та ще 36 компаній відкрито 3 кримінальних провадження. Вони зареєстровані по статі 190 Кримінального кодексу України, тобто шахрайство. Наскільки нам відомо, саме Коробко впровадив цю шахрайську схему. Компанії обіцяли людям кредити під низький відсоток, просили певну суму наперед, а потім зникали. Ми поїздили по адресах цих фірм і просто не знайшли їх – за місцями реєстрації вони просто відсутні", – зауважив він.

 

Фото: "СтопКор"

 

16 січня організація надіслала декілька запитів щодо цієї ситуації, але Мін'юст та ДКВС ніякої відповіді не надали та перестали відповідати на дзвінки. Тільки сьогодні, через більше ніж два тижні, активістам повідомили, що жодної інформації з приводу Коробка ДКВС не надаватиме у зв'язку з "недопустимістю розголошення відомостей досудового розслідування щодо кримінального провадження".

То яким чином Василю Коробку вдалося взяти участь в конкурсі на посаду та перемогти у ньому? Невже Міністерство юстиції "не помітило" відкритих кримінальних проваджень?

"Кримінальні провадження ще актуальні, їх розслідують. А пан Коробко бере участь у цьому конкурсі та обіймає посаду керівника ДКВС. Невже Мін'юст не помітив ці провадження? Чи просто не захотів їх помічати? Зараз ведеться журналістське розслідування стосовно пана Коробка. Ми продовжимо слідкувати за ситуацією і прагнемо домогтися справедливості", – додають активісти.

 

Фото: "СтопКор"

 

Нагадаємо, нещодавно активісти ГО "Стоп корупції" звернулися до Офісу президента, Міністерства юстиції та Адміністрації Державної кримінальної виконавчої служби. Причина більш ніж серйозна – в конкурсі на посаду начальника Адміністрації ДКВС переміг Василь Коробко, який є фігурантом трьох кримінальних проваджень.

Річ у тім, що пан Коробко – доволі відомий бізнесмен, а одне з його підприємств ТОВ "МАЙВОН КОМПАНІ" фігурує у трьох кримінальних провадженнях. Зокрема, за фактом організації на території Київської та інших областей суб'єктів підприємництва з метою прикриття незаконної діяльності, спрямованої на безпідставне формування податкового кредиту щодо ПДВ, що завдало державі значних матеріальних збитків.
За розвитком ситуації слідкуйте на "СтопКорі".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини