У столиці горить костел Святого Миколая (відео)

У Києві ввечері 3 вересня сталася пожежа у костелі Святого Миколая. На місці події вже працюють співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій України (ДСНС).

Pozhezha Kostel Mykolaya
У Києві горить Костел святого Миколая Фото: Рубрика

Подробиці пожежі в рятувальній службі не повідомляють, але очевидці кажуть, що горить задня частина будівлі.

Причина виникнення пожежі у п'ятницю ввечері поки що невідома. Наразі невідомо, чи є жертви або постраждалі в результаті інциденту.

Мер Києва Кличко згодом повідомив у своєму Telegram, що 15 фахівців ДСНС та 4 одиниці техніки були долучені до ліквідації пожежі в Костелі. Він також уточнив, що загорання сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі.

Для довідки, костел Святого Миколая - це одна з двох римо-католицьких церков, що побудовані в Києві. Розташована у самому центрі міста на вулиці Великій Васильківський. Церква була сконструйована у 1899-1909 роках і побудована в готичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Миколаївський костел — одна з найцікавіших споруд архітектури початку XX ст. Збудований в стилізованих готичних формах з високими стрілчастими шпилями, вирізняється стрункими пропорціями, легкістю, ясністю композиційної структури. У планово-просторовій композиції костел св. Миколая вирішено у вигляді хрещатої в плані базиліки з розвинутим трансептом, двома вежами на головному, західному фасаді, і меншою третьою – над середхрестям, сигнатуркою з дзвоном.

Наразі Костел Святого Миколая ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України (як приміщення для концертів) та парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить в ній служби для релігійної громади.

Приміщення костелу зараз перебуває в аварійному стані і потребує реконструкції. Храм залишився недофарбованим та без хрестоцвіту – деталі, яка оздоблює вежі готичних будівель. Також він потерпає ще від кількох проблем – під костелом пролягає лінія метрополітену, і від постійних вібрацій стіни дають тріщини. А фундамент уражений грибком – він потерпає від ґрунтових вод.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Туреччині поліція заарештувала підозрюваного в підпалюванні лісів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини