У столиці розповіли, до яких брудних прийомів вдаються кандидати в народні депутати у різних областях України

16.07.2019 16:42

В Житомирській області активісти зафіксували випадки використання чорного піару та розповсюдження неперевіреної інформації в неофіційній друкованій продукції. Про це, 16 липня, повідомив керівник Олевського відокремленого підрозділу ГО "Стоп корупції" Олександр Ігнатьєв. Він поділився цією інформацією на брифінгу щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ під час парламентської виборчої кампанії 2019 року в рамках всеукраїнського проекту "Стоп політичній корупції".

“Завуальований підкуп виборців відбувається у 64 окрузі на Житомирщині серед кандидатів в народні обранці. Найбільше випадків було зафіксовано від Сергія Пашинского. Зокрема, використання чорного піару, розповсюдження недостовірної інформації в неофіційній друкованій продукції. Крім того, від імені благодійного фонду потенційного парламентарія відбувається організація конкурсів, заходів, придбання продуктових наборів та коробок з бюджетними ліками, які роздають усім виборцям, старшим 65-ти років”, – розповів активіст.

На думку керівниці Броварського районного осередку ГО "Стоп корупції", депутата селищної ради Баришівської ОТГ Людмили Чайковської, така ситуація виникає через те, що в людей немає іншого вибору.

“Люди в кризовій ситуації і вони змушені думати про завтрашній день, а не лише про сьогодні. У них просто немає інших можливостей, причиною всьому є бідність. Цю проблему треба вирішувати не з кінця, а з початку. Крім того, це мають бути зміни в самому виборчому процесі”, – зазначила вона.

Також, під час брифінгу медіаексперт, доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев представив проміжний звіт щодо виявлених фейків та маніпуляцій в українських медіа, спрямованих на зміну свідомості потенційних виборців. За результатами дослідження, найбільш маніпулятивними темами за період з 10 по 16 липня стали: пропозиція Зеленського для Мінекології переїхати до промислового міста, заява Порошенка щодо звільнення полонених моряків до виборів та заява Гройсмана щодо намірів скоротити кількість міністрів.

Нагадаємо, що в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції" команда правозахисників, журналістів та регіональних активістів займається моніторингом і висвітленням фактів порушень виборчого законодавства по всій Україні.

А вже 19 липня, в Києві, відбудеться четвертий брифінг щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ під час парламентської виборчої кампанії 2019 року. Початок відкритого для журналістів заходу о 11:30, за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 2 (Український кризовий медіа-центр). За додатковою інформацією звертайтеся до Леоніда Волошенка [email protected] або за телефоном +38 050 164 66 17.

Детальніше про проект – на спеціальній сторінці stopfake.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини