У столиці розкажуть про маніпуляції у ЗМІ під час парламентської виборчої кампанії 2019 року

10.07.2019 11:49

11 липня в Києві в рамках проекту "Стоп політичній корупції" відбудеться брифінг щодо маніпуляцій та фейків у медіа під час парламентської виборчої кампанії 2019 року.

Про проміжні результати моніторингу ЗМІ розповість медіаексперт, доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев. У прес-конференції також візьмуть участь керівники регіональних відокремлених підрозділів ГО “Стоп корупції” в Донецькій і Львівській областях – Володимир Рибалкін та Андрій Турка. Вони повідомлять про основні маніпулятивні технології, які використовують кандидати в народні депутати.

В регіонах найчастіше реєструються порушення виборчого законодавства, що пов’язані з підкупом виборців (роздача їжі, цінних речей) та використанням адміністративного ресурсу. Низка впливових політиків поширюють викривлені соціологічні опитування, що не відповідають критеріям достовірності. Їх проводять громадські організації на користь певного кандидата і поширюють через підконтрольні місцеві інформаційні онлайн ресурси. Також простежується доволі тривожна ситуація з роботою виборчих комісій. На це звертає увагу Андрій Турка.

Організатори зазначають, що мета проекту – показати брудні технології поширення маніпулятивної інформаціі в ЗМІ, таким чином надати можливість громадянам критично оцінювати виборчу кампанію та робити усвідомлений вибір.

Партнери проекту:
- ГО "Стоп корупції" – основна імплементуюча організація;
- Інститут журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка – науково-методичне керівництво проекту;
- Моніторингова платформа семантичного аналізу "Semantrum" – технічне забезпечення автоматизованої обробки великих обсягів даних;
- Український центр суспільного розвитку – експертна підтримка;
- ГО "Нова політична генерація" - експертна підтримка;
- Інститут громадянської освіти НаУКМА – експертна підтримка.

Початок заходу, який є відкритим для журналістів, – об 10:00 за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 2 (Український кризовий медіа-центр).

Моніторинг парламентських виборів ГО "Стоп корупції" проводить з 12 червня 2019 року спільно з дружніми організаціями та з використанням платформи "Semantrum".

За додатковою інформацією звертайтеся до Леоніда Волошенка [email protected] або за телефоном +38 050 164 66 17.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X