У столиці під НБУ активісти висунули ряд вимог (відео)

13.11.2019 17:23

Розслідувати факти корупції в НБУ, запустити механізм тимчасової слідчої комісії та прокоментувати спекуляції з облігаціями – ці та інші вимоги були висунуті в ході масштабної акції протесту, що триває в столиці.

Роман Бочкала виголосив умови мітингуючих під НБУ Фото: СтопКор

"Всі ми бачили, що майже щодня правоохоронці, НАБУ, прокуратура, СБУ хапають того чи іншого працівника Національного банку. Чи це не ганьба? При цьому керівництво установи нічого ніби й не помічає – у них нічого не відбувається, мовляв, "з ким не буває". Ну вийшов собі кави попити, взяв 40 тисяч доларів і пішов далі працювати. Терпіти ці факти вже немає ніяких сил. Саме тому ми визначили ряд конкретних вимог:

- розслідувати факти корупції в НБУ та притягти винних до політичної й кримінальної відповідальності;
- запустити механізм ТСК (тимчасової слідчої комісії) для контролю ситуації щодо розслідування результатів діяльності НБУ за період 2016-2017 рр. (керівництво бере хабарників на поруки);
- розслідувати махінації за 2014-2017 роки (зокрема справа про розкрадання 1,2 мільярда гривень за допомогою надання стабілізаційного кредиту Національним банком України ПАТ "ВіЕйБі Банк" у 2014 році – вони ніколи б не отримали коштів, якби не мали спільників у цій будівлі);
- прокоментувати факт з ОВГЗ. Чому НБУ спекулює облігаціями за таким високим відсотком? Бюджет втратив 20 мільярдів, а "наближені" до керівництва особи збагатилися. Кошти так і не пішли в реальний сектор економіки"
, – заявив координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала.

До ініціативи приєднався ряд громадських організацій, серед яких ГО «Захист українського народу», ГО «Захист інвесторів», ГО «Народ проти корупції», ГО «Всеукраїнський рух Фінансовий майдан», ГО «Спільна варта», ГО «Асоціація боротьби з агрорейдерством», ГО «Захист звичайних людей», ГО «Міжнародний антикримінальний альянс», ГС «Асоціація захисту позичальників», ГС «Асоціація захисту вкладників» та ГО «Наш час» (м. Харків).

Нагадаємо, у столиці триває масштабна акція протесту. Люди також вимагають відставки очільника НБУ Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової, які роками покривали корупцію в установі та набивали власні кишені.

Зокрема, про зловживання свідчать численні затримання працівників Нацбанку, яких "на гарячому" ловили на хабарях, скандальна справа на 1,2 мільярда гривень 2014-го року, висновки Рахункової палати щодо сумнівних мільйонних витрат фінустанови за 2018 рік та багато іншого.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини