У Сербії від COVID-19 помер патріарх православної церкви

20.11.2020 18:13

90-річний патріарх Сербської православної церкви Іриней помер від коронавірусу. На початку листопада він брав участь у великому публічному похованні сербського митрополита Амфілохія, який також помер від COVID-19 у Чорногорії.

Irynei
Фото: mogeparhia.by

Як пише "BBC", 4 листопада Іринея шпиталізували до військового шпиталю, його стан погіршився 19 листопада. Тоді патріарха відправили на штучну вентиляцію легень. Його смерть була оголошена 20 листопада, передає "Суспільне".

Іриней потрапив до лікарні через три дні після того, як провів церемонію поховання митрополита сербської православної церкви в Чорногорії Амфілохія Радовича. Тоді тисячі людей зібралися на заході без масок, вони також не дотримувалися соціальної дистанції. Багато з присутніх цілували тіло єпископа, яке лежало у відкритій труні. Крім того, це поховання пройшло на тлі різкого зростання випадків COVID-19 у Чорногорії і Сербії, попри попередження влади про те, що церемонія становить небезпеку для здоров'я населення.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що для нього "було честю" бути знайомим з Іринеєм і "такі, як він, ніколи не помирають".

Видання зазначає, що патріарх Іриней був консерватором, який також мав великий політичний вплив. Він критикував сербський уряд за сприяння проведенню гей-парадів, засудивши гомосексуалізм як "відхилення від людської природи". Він також був категорично проти одностороннього проголошення незалежності Косово в 2008 році.

З початку пандемії у Сербії зафіксовано понад 104 тисячі COVID-19 і 1100 смертей.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Парубій інфікувався COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини