Під час карантину браконьєри намили поруч зі столицею баржу піску на десятки мільйонів гривень

31.03.2020 11:12

Поки на Київщині триває надзвичайна ситуація та карантин через спалах коронавірусної інфекції, піщаних браконьєрів охопила інша «хвороба» ― вірус ненажерливості. Тож вони продовжують нахабно красти державні копалини. Як на активність піщаних нелегалів реагують столичні правоохоронці? Дивіться у новому сюжеті «СтопКору».

Зупинити злочинців було непросто. Адже активістам довелося наглядати за місцем імовірного злочину протягом кількох днів. А спіймати ділків за роботою вдалося лише глибокої ночі.

«Весь світ і Україна борються з поширенням коронавірусу, всі ресурси держави зосереджені на протистоянні хворобі ― а підприємці вирішили вкрасти державні копалини і заробити гроші», — коментують правозахисники ГО «Стоп корупції», які й викрили нелегальний видобуток.

Нелегальний земснаряд у Стайках. Фото: «СтопКор»

Зловмисники технікою намивали пісок просто посеред річки і вантажили на баржу, яка згодом прямувала до Києва. Як з'ясувалося, спеціальний дозвіл у піщаних нелегалів був, але чинний він лише з 20 квітня до 20 травня. Та компанія вирішила довго не чекати й почала раніше.

Але і спецдозвіл, який Держрибагентство видало товариству «Дніпровські піски», сумнівний. Оскільки раніше такий документ видавали багатьом тоді, коли будь-які роботи на воді були заборонені.

Тож «стопкорівці» викликали на місце незаконного видобутку поліціянтів та представників Держекоінспекції.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини