У рамках проекту «Стоп політичній корупції» зафіксовано масу порушень і маніпуляцій у різних регіонах країни

31.07.2019 18:00

Перше в Україні масштабне дослідження передвиборчих маніпуляцій «СтопКор» запустив у рамках проекту «Стоп політичній корупції». Пошук маніпулятивних методів у передвиборчій кампанії був дійсно унікальним. Але ми ним не обмежились.

Керівник правозахисного департаменту ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук підкреслює: організація щодня фіксує порушення за допомогою осередків, яких уже є 55 по всій Україні. «Крім того, що на регіональному рівні це фіксується, до офісу стікається інформація і ми її також ретранслюємо», – додає Ігор.

«Проект «Стоп політичній корупції» ми запустили ще напередодні президентської кампанії. Наша мета була в тому, щоб знизити рівень маніпуляції, рівень правопорушень, адмінресурсу, підкупу тощо», – згадує координатор проекту «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Наявність осередків по всій країні дала змогу оперативно фіксувати чи не найнахабніші порушення. Зокрема, на Черкащині у Прилуках, на скандальному 210-му окрузі представники одного з кандидатів здійснили напад на знімальну групу, що фіксувала спробу підкупу виборців.

У Прилуках фіксація порушень завершилась побиттям журналістів

А на Донеччині у тренді були махінації з виборчими комісіями та фейковими рейтингами. Йдеться про так звану громадську організацію «Виборча платформа «Досвід».

«Вона робить моніторинг і звітує. Звітує в тих виданнях, які фактично співпрацюють з кандидатом. І от ця звітність не збігається з тим, що дають незалежні моніторинги. Але дуже впливає на виборця», – наголосив голова відокремленого підрозділу «Стоп корупції» у Святогірську Донецької області Володимир Рибалкін.

Докладніше про це: «Нові обличчя» чи політичні «хамелеони»: якою буде Верховна Рада 9-го скликання

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X