У Раді пообіцяли до кінця тижня зареєструвати законопроєкт про лобізм

03.02.2020 14:45

Народний депутат України від партії "Слуга народу" Олександр Качура пообіцяв, що законопроєкт про "Про публічну адвокацію та лобізм" до кінця тижня буде зареєстрований. Про це він заявив під час обговорення закону, що відбулось 3-го лютого у Верховній Раді України.

За словами журналіста, усі присутні підтримали законопроєкт Фото: СтопКор

"Більшість народних обранців та представників організацій за те, щоб у разі легалізації професій, послуг лобізму та публічної адвокації контроль, координація і реєстрація подібних інституцій перейшли до повноважень Міністерства юстиції", – передає кореспондент "СтопКору".

За словами журналіста, усі присутні підтримали законопроєкт та домовились про його подальше доопрацювання.

На захід ГО "Стоп корупції" запросила президент української асоціації професіоналів у сфері GR Катерина Одарченко Фото: СтопКор

На захід представників ГО "Стоп корупції" запросила президент української асоціації професіоналів у сфері GR та лобізму Катерина Одарченко.

Довідка СтопКору

Лобіювання – це цілеспрямований зовнішній легітимний вплив на органи державної влади та органи місцевого самоврядування з метою стимулювання прийняття важливих рішень та врахування інтересів зацікавлених осіб. З часів проголошення Україною незалежності п’ять різних законопроектів щодо регулювання інституту лобіювання були внесені до Верховної Ради (проекти законів “Про лобізм”, “Про лобіювання”, “Про публічну адвокацію”, “Про публічні консультації”, “Про забезпечення прозорості та законності комунікації з суб’єктами владних повноважень”), проте через кардинально відмінні погляди окремих політичних сил на природу лобіювання узгодити свої позиції більше ніж за 20 років парламентарії так і не змогли. Натомість, діяльність лобістів нестримно розвивається: засновуються навчальні програми та курси в університетах, удосконалюється ІТ забезпечення (такі платформи як Quorum, Cambridge Analytica, FiscalNote та інші).  

Визнання на законодавчому рівні інституту лобіювання, запровадження єдиного реєстру лобістів дозволить зробити їх діяльність прозорою та регламентованою. Суспільство зможе продемонструвати відкрито свій ринок лобістських послуг, викрити “тіньових” лобістів, надати їм можливість змінити форму своєї діяльності, залучити додаткові податкові надходження. Передбачається, що відкрито пролобійовані законопроекти матимуть велику вірогідність бути прийнятими, адже над їх детальною розробкою працюватимуть за довго до моменту реєстрації законодавчої ініціативи. 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини