У промислових масштабах: на Дніпропетровщині понад 10 років діє нелегальний піщаний кар’єр

01.09.2020 20:13

У власну кишеню – мільйони, а у бюджет – дзуськи. На Дніпропетровщині спритний бізнесмен роками видобуває пісок у промислових масштабах без жодних дозволів і рентних платежів. Як нелегал розгорнув свою діяльність, і чому, попри масу відкритих кримінальних проваджень, нелегальний піщаний кар’єр продовжує працювати? Дізнавалася Наталія Дігтяр.

На Дніпропетровщині у селі Іванівка Петриківського району вже кілька років поспіль орудує піщаний нелегал – місцевий підприємець Анатолій Маляр. Площа копанки – понад 10 гектарів. Цю ділянку він отримав у приватну власність, але її цільове призначення – «для ведення товарного сільського господарства».

При цьому у власників кар’єру немає жодних дозвільних документів, зокрема, найголовнішого – спецдозволу, який надає право видобувати корисні копалини.

На інтерактивній мапі можна чітко побачити, де і кому виданий найближчий спецдозвіл. Команда «СтопКору» віднайшла його власника. І ось що він розповів.

«Ми затвердили у державній комісії ці запаси корисних копалин, поставили їх на державний баланс, сплатили за них гроші, це коштувало нам близько 3 млн грн. Після цього ми отримали спеціальний дозвіл на користування надрами з видобутку корисних копалин. До речі, всі ці документи є у вільному доступі на публічних мапах Держгеонадр, вони є в реєстрі – і спецдозвіл, і укладена угода з державою на користування надрами», – наголосив директор Петриківського рибгоспу Анзорій Тимофіїв.

Pisok_Malyar2
З 2012 року піщані дюни значно зросли Фото: скріншот

Коли вперше тут почали красти пісок, можна відстежити завдяки світлинам з космосу. До нашої редакції потрапило фото за 2012 рік. Відтоді піщані «дюни» тільки зростали. Однак за весь цей час Анатолій Маляр так і не сплатив у місцевий бюджет ані гривні.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини