У президента розповіли, чому Україну не запросили на саміт НАТО та коли чекати ПДЧ

08.05.2021 14:45

Заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква заявив, що практика проведення самітів НАТО за участі лише держав-членів є поширеною і цього року саміт Альянсу пройде у такому режимі. Причиною зустрічі у "вузькому колі" може бути і обрання нового президента США, зазначив чиновник, уточнивши, що це рішення може бути переглянуто, передає "UA.NEWS".

NATO and Ukraine
Фото: bituk.media

"Альянс дійсно іноді не проводить саміти з залученням країн-партнерів. Наприклад, такими були саміти в Лондоні в 2019 році або Страсбурзі і Келі в 2009 році, які пройшли тільки за участю країн-членів. Тому нинішній саміт Альянсу після обрання нового президента в США досить очікувано може проходити саме в "вузькому колі" держав-членів НАТО. Ми не виключаємо, що ухвалене позавчора в штаб-квартирі НАТО рішення може бути не остаточним – за час, що залишився до саміту, союзники мають можливість його переглянути", – сказав Жовква у коментарі "Укрінформу".

За словами заступника глави ОП, українське питання на саміті НАТО 14 червня обов’язково буде підніматись. Рішення саміту, зокрема і щодо України, відобразять у підсумковому документі.

"Головним для нас є змістовне наповнення саміту 14 червня. Тут ми можемо буди впевненими, що тема України буде обов’язково обговорена. Про це нас запевняли всі наші найближчі партнери-члени НАТО – і США, і Канада, і Німеччина, і Франція, і Польща. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України у підсумковому рішенні Альянсу", - заявив Ігор Жовква.

Нагадаємо, посол Франції в Україні Етьєн де Понсен заявив, що ПДЧ для України, імовірно, розглядатиметься на саміті НАТО у червні.

У Держдепі США підтвердили прихильність вступу України у НАТО, але для цього Києву потрібно провести реформи, які викладені у річному національному плані з Альянсом.

Під час зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена та президента України Володимира Зеленського американська сторона повністю підтримала отримання нашою країною Плану дій щодо членства в НАТО.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Одесі СБУ викрила агітаторів і ботоферму, які пропагували сепаратизм.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини