У порту Чорноморська стивідорна компанія намагається незаконно відправити до Китаю 25 000 тонн титанової руди

13.05.2021 09:41

Речовим доказом у кримінальному провадженні, що його відкрило Державне бюро розслідувань відносно посадових осіб Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, було визнано 25 000 тонн ільменітового концентрату, купленого з ознаками шахрайства.

Sudno
Судно із незаконним вантажем Фото: СтопКор

Згідно з матеріалами справи, ільменіт було продано замовнику, китайській компанії, за ціною майже вдвічі нижчою за ринкову, чим державі було завдано збитків.

Вантаж прибув до Чорноморського морського торговельного порту на склад стивідорної компанії “Рісойл Термінал”, де очікував на відправлення до китайського замовника. Але поки до порту прямувало судно-перевізник, слідчий Державного бюро розслідувань повідомив як адміністрацію порту, так і “Рісойл”, що ільменіт є речовим доказом у справі, тож не може бути переміщений.

Попри це та відсутність дозволу з боку митних органів і прикордонної служби, голова “Рісойла”, відомий на Одещині бізнесмен грузинського походження Шота Хаджишвілі, віддає наказ завантажувати на судно “Da Liang” згаданий вантаж, чим фактично перешкоджає слідству.

Sudno
Бізнесмен Шота Хаджишвілі Фото: СтопКор

Чорноморська філія Адміністрації морських портів України, на відповідальне зберігання якій було віддано вантаж, звернулася до поліції із відповідною заявою. Триває слідство.

Sudno
Чорноморський торговельно-морський порт Фото: СтопКор

Як прокоментував “Стопкору” заступник голови Чорноморської філії АМПУ Костянтин Кравцов, Адміністрація була єдиною, хто погодився взяти на себе відповідальність:

“Були слідчі дії, під час цих дій ДБР знайшло та вилучило речові докази. Слідчим ДБР було запропоновано передати на відповідальне зберігання речові докази компанії “Рісойл”. На жаль, компанія відмовилася від цього, і тоді слідчий запропонував нам теж взяти ці речові докази на відповідальне зберігання”, - повідомив Кравцов.

Kravtsov
Заступник голови Чорноморської філії АМПУ Костянтин Кравцов Фото: СтопКор

Шота Хаджишвілі в цей час на своїх сторінках у соцмережах заявляє, що мав повне право розпоряджатися вантажем на свій розсуд, і наразі через свавілля посадовців порту зазнає значних збитків.

Як він заявив “Стопкору”, така структура як АМПУ взагалі не повинна існувати:

“Створюються щодня нові перешкоди, на яких АМПУ намагається заробити, мільярди папірців, які ні до чого не призводять, окрім як щодня стає все важче і важче вести бізнес”.

Утім, бізнесмена вже неодноразово викривали на сумнівних проєктах, а його компанія ставала фігурантом численних кримінальних проваджень через участь у фінансових та земельних махінаціях.

Розслідування “Стопкор-ТВ”, знімальна група якого виїжджала до Чорноморська та розбиралася у питанні, вже днями дивіться на нашому YouTube-каналі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини