У Польщі відбувся протест після вбивства українця

У Вроцлаві відбулася акція протесту під гаслом "Зупинимо вбивць з поліції". Мітинг організовано зокрема й через смерть 25-річного українця Дмитра Никифоренка, якого, закатували до смерті правоохоронці.

Protest Polsha
У Польщі організовують протести після смерті 25-річного українця Фото: Agencja Gazeta

Учасники акції вимагали відставки керівника місцевої поліції, вигукували “ганьба” та “бандити”.

Протестувальники тримали банери з гаслами "У вас кров на руках", "Я не хочу боятися поліціянта". Інцидентів під час демонстрації зафіксовано не було, повідомляє місцеве видання "Gazeta.pl".

Акція не була одноразовою. За тиждень українці, які проживають у польському Вроцлаві, організовують наступний протест. Мітинг під назвою "Стоп насильству! Держава повинна захищати, а не вбивати" відбудеться у наступну неділю о 13:00 на тому ж місці.

"Мирний протест української громади разом з усіма жителями Вроцлава проти насильства поліції проти мешканців Вроцлава. Катування та смерть Дмитра Никифоренка у витверезнику – це межа, яку ніколи не варто було перетинати. Ми вимагаємо чесного розслідування, покарання винних і запевнень, що це більше ніколи не повториться у Вроцлаві, який є нашим домом”, – йдеться у повідомленні організаторів акції.

Нагадаємо, 25-річний українець Дмитро Никифоренко помер у Вроцлаві після затримання поліцією. Слідчі підозрюють, що правоохоронці перевищили повноваження. За інформацією польських ЗМІ, українця били й душили, хоча він не поводився агресивно. На нього накинулись шестеро людей, серед яких правоохоронці та працівники витверезника. Вони сідали на чоловіка, притискали його голову до підлоги коліном, прив'язали до ліжка, били його кулаками, кийком й душили. Побиття тривало пів години. Потім втрутився лікар, який розпочав негайні реанімаційні заходи, але безрезультатно. Українець помер о 23:53.

Розслідування смерті українця веде районна прокуратура Свидниці. Воно було перенесене туди, щоб уникнути звинувачень в упередженості. Слідчі чекають на результати розтину, призначені додаткові аналізи.

Головний комісар поліції Нижньої Сілезії Каміл Ринкевич розповів "RMF FM", що у поліцейських були ввімкнені камери на уніформі. Стаж роботи правоохоронців, які були відсторонені, — від 2 до 19 років.

Чотирьох правоохоронців відсторонили, а двох звільнили зі служби.

Посольство України в Польщі найближчим часом надішле МЗС сусідньої країни ноту щодо смерті у Вроцлаві 25-річного українця Дмитра Никифоренка.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Польщі семеро осіб закидали пляшками українця.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини