У Польщі оцінили внесок українських заробітчан в економіку країни

Аналітики дізнались, хто має найбільший вплив на економіку Польщі. Виявилось, що українські заробітчани зайняли одну з провідних позицій відповідного рейтингу.

Новину повідомляє польське видання Gazeta Prawna. Передає "Преса України".

З'явився цьогорічний рейтинг "50 найвпливовіших людей польської економіки". Виявилось, що найбільший вплив на економіку Польщі мають прем'єр-міністр та українські заробітчани. Рейтинг з топ-5 сил, що впливають на польську економіку виглядає наступним чином

1. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецкій;

2. Українці, які працюють в Польщі;

3. Президент Анджей Дуда;

4. Президент Франції Еммануель Макрон;

5.Міністр юстиції Польщі Збігнев Зіобро.

Польське видання звернуло особливу увагу на другий пункт. Тобто українців, які трудяться у Польщі. Як зазначається, вони стали "колективним героєм польської економіки, або принаймні важливим і світлим пунктом на ринку праці".

Також стало відомо, що українці обирають у Польщі роботу у різних сферах. Зокрема громадян України можна зустріти у магазинах, будмайданчиках, заводах чи перукарнях. Редактори Gazeta Prawna особливо зауважили, що українські іммігранти позитивно впливають на стан польського соціального страхування.

"Роль українців на нашому ринку праці зростає. Це особливо важливо в контексті демографічних проблем, які нагадують бомбу під нашою економікою. Експерти Організації Об'єднаних Націй називають Польщу однією з тих країн, чисельність населення яких скорочується швидше, тому її суспільство швидко старіє. Сьогодні іммігранти зі сходу пом'якшують ситуацію і перешкоджають демографічних змін", – нагадало видання.

Варто зазначити, що кількість українських заробітчан у Польщі почала зростати з 2014 року, коли в Україні розпочалась війна.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини