У Польщі хочуть збільшити військову присутність США

25.06.2020 09:37

Президенти США і Польщі Дональд Трамп і Анджей Дуда підписали в Білому домі декларацію щодо сприяння Вашингтона в розвитку в Польщі атомної енергетики і технології 5G. Під час спільної пресконференції в Білому домі Дуда та Трамп також заявили про можливе збільшення американської військової присутності в Польщі та участь польських фахівців у розробці американцями вакцини і ліків проти коронавірусу

Фото: Reuters

"Найближчим часом буде підписано угоду між урядами США та Польщі, яка даватиме можливість розпочати роботу над проєктною документацією щодо виробництва ядерної енергії у нашій країні", - заявив Дуда.

Він додав, що компанії з обох сторін вже визначено і робляться останні узгодження з цього приводу.

Трамп підкреслив, що країни співпрацюють у захисті критично важливої інфраструктури і технологій.

"Тому ми підписали спільну декларацію щодо 5G", - заявив глава Білого дому, передає  Укрінформ.

Трамп зазначив, що США "з нетерпінням очікують на підписання угоди про співпрацю у сфері оборони". Глава Білого дому зауважив, що США частково виводитимуть свої війська з Німеччини. Відтак, частина з них має повернутися до США, а інша – переміститися до інших місць у Європі, зокрема і до Польщі.

Дуда підтвердив, що сторони говорили про можливість "подальшого збільшення присутності американських військ у Польщі". Він зауважив, що попросив Трампа не виводити американський контингент з Європи. Президент РП зауважив, що Польща готова прийняти в себе більше американських військовослужбовців.

Як відомо, візит Дуди до США відбувся за чотири дні до президентських виборів у Польщі, які відбудуться 28 червня.

Так, у публічному просторі Польщі непоодинокою є думка, що візит до Вашингтона є важливим елементом виборчої кампанії Дуди, який бореться за переобрання на другу президентську каденцію.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини