У поліції Харківщини підтвердили, що обласна прокуратура затягує справу про рейдерство підприємства

На початку цього року було оприлюднене журналістське розслідування, в якому Марія Гураль розповіла про рейдерство компанії "ЮА ЕСТЕЙТ". Злочинці самовільно перереєстрували фірму, а все її нерухоме майно перейшло у власність іншої компанії – ТОВ “СТАНДАРТ ЕСТЕЙТ”. За підробленими документами новим директором «ЮА ЕСТЕЙТ» став безробітний Ярослав Сидоренко, який, радше, був схожий на безхатька, аніж на реального власника серйозного підприємства.

Молодики Романа Совича силою захопили підприємство Фото: скріншот

Весь цей час в слідчому управлінні Національної поліції в Харківській області розслідування щодо кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння майном компанії “ЮА ЕСТЕЙТ” формально перебувало в економічному відділі слідчого управління, яким керує Артем Настенко. Та попри наявні докази того, що майно з підприємства було викрадено за підробленими документами, досі нікого не покарали, а досудове розслідування затягується.

ГО “Стоп корупції” надіслало звернення до прокуратури Харківської області щодо неналежного здійснення досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальному провадженні за фактом захоплення майна ТОВ “ЮА ЕСТЕЙТ”. В прокуратурі відповіли, що досудове розслідування триває, проводяться всі необхідні слідчі дії. А щодо затягування справи, так жодної затримки немає – це є звичайним досудовим розслідуванням. А саму службову перевірку щодо слідчого Настенка перевели в ГУНП Харківської області.

В прокуратурі стверджують, що слідство активно ведеться Фото: скріншот

Натомість у поліції відповіли, що за результатами проведеної перевірки встановлено, що викладені у зверненнях доводи частково знайшли своє підтвердження в частині допущення тяганини при проведенні слідчих та процесуальних дій, що не відповідає дотриманню розумних строків при проведенні досудового розслідування, так як кожна процесуальна дія або процесуальні рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. В результаті чого постановою керівника органу досудового розслідування слідчого Яранцева І.В. від проведення досудового розслідування кримінального провадження відсторонено, а подальше проведення досудового розслідування доручено слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Харківській області.

Відповідь поліції Фото: СтопКор

Водночас відповідь на звернення прийшла й від Міністерства юстиції. Оскільки майно ТОВ “ЮА ЕСТЕЙТ” було не лише фізично захоплене, а й незаконно перереєстроване. В самій установі заявили, що наразі не можуть приймати рішення за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації. А самі рішення оскаржуються винятково через суд.

Сюжет дивіться трохи нижче:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини