У Північній Ірландії закликали Лондон схвалити мовний закон «в обхід» Белфаста

15.06.2021 23:26

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.

У партії пояснили, що бачать у цьому варіант швидкого виходу з кризи. Деякі політики-юніоністи вже засудили цю пропозицію та закликали уряд Британії не втручатися.

Нагадаємо: в Північній Ірландії мають затвердити нового першого міністра та його заступника після відставки Арлін Фостер (яку однопартійці перед тим змістили з лідерства у Демократичній партії юніоністів DUP). За правилами, у відставку формально пішла і її заступниця - представниця Шинн Фейн. Партія заявила, що внесе кандидатуру лише в обмін на політичну обіцянку від DUP схвалити законодавство щодо ірландської мови.

У Шинн Фейн стверджують, що цей проєкт закону забезпечить рівноправні умови для ірландської мови та культури, тоді як юніоністи вважають, що питання мови "перетворюють на зброю", аби розмивати відчуття, що регіон входить до складу Британії.

Якщо партії не дійдуть згоди упродовж семи днів, до 13:00 21 червня, Північну Ірландію чекають дострокові вибори до парламенту - всього за 17 місяців з початку роботи уряду після попередньої кризи.

Вважається, що жодна з політсил не зацікавлена у такому сценарії, але і ті й інші не хочуть поступатися своїми принципами.

Політична криза поглиблюється на тлі загального загострення невдоволення юніоністів Північної Ірландії ситуацією, що склалася після виходу Британії з ЄС, зокрема тим, що за умовами угоди з'явився митний кордон між Північною Ірландією та рештою Британії.

Фото: Paul Faith/AFP/Getty Images

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини