«У персонажа з «Зоряних війн» шансу не було, а у артиста Зеленського він з’явився. Але чому?» – точка зору

02.01.2019 14:51

Постноворічна мережа вибухнула обговоренням "Новорічного привітання Зеленського українському народові". Отже, визначився ще один кандидат у президенти, яких й без нього дуже не мало – ну така вже в нас традиція.


Актор Володимир Зеленський під час зйомок програми «Київ вечірній». Київ, 11 грудня 2016 року

Чи має право громадянин України Володимир Зеленський брати участь у виборах як кандидат? Звісно, має.

Чи має право громадянин України Пупкін або Молодцов проголосувати за кандидата Зеленського? Так, без сумніву.

Чи передбачає українське законодавство обмеження для кандидата за професійною ознакою? Простіше, чи можна артисту, співаку, прокурору ... обиратися. Так, можна без обмеження. Обмеження для кандидата інші – вік, час проживання на території та т.і.

Проте коли на минулих виборах в президенти обирався Дарт Вейдер це не сприймалося серйозно. Просто тому, що у персонажа з «Зоряних війн» не було шансу. А у артиста Зеленського він з'явився. Але чому цей шанс з'явився?

Може винні ті кандидати, які за чверть століття незалежності вибудували таку політичну систему, коли в перші п'ятірки своїх виборчих списків включали Повалій, Огневич, Шевченко, Силантьєва, Гаврилюків і багатьох інших шанованих артистів, спортсменів, охоронців, водіїв і навіть коханок. І у суспільства вже склалася стійка думка, що керувати містом, районом, область може будь-який «співак ротом». Озирніться навколо! Хто вами керує на різних рівнях?

Але при цьому у «слабкого» президента є один непомітний, але дуже важливий плюс. Він не зможе зібрати під себе продажну більшість у Верховній Раді. Тому коаліція змушена буде домовлятися між собою про прем'єра і уряд. І чим більше рівних між собою буде домовлятися, тим краще для країни.

Думаю, що ще не раз буду звертатися до теми виборів, отже далі буде.

Михайло Новосельцев для «СтопКору»

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X