У Пенсійному фонді розповіли, кому не підвищать виплати

Надбавки до пенсій обіцяли з 1 березня, однак в самому Пенсійному фонді індексацію не підтвердили, тому українцям радять не надто покладатися на слова, сказані раніше.

"Повинно бути відповідне розпорядження Кабміну на цей рахунок, а його поки немає. ПФ вже подав всі розрахунки в Мінсоцполітики, і воно повинно підготувати відповідний проект урядової постанови, в якому будуть прописані терміни і порядок перерахунку", – розповіла прес-секретар ПФ Ганна Швець.

До речі, в законі не зазначено, які саме категорії пенсіонерів підпадають під перерахунок. Але прописано, кому не індексуються пенсії. У список потрапляють:

  • Одержувачі соціальних пенсій - громадяни, у яких не вистачило страхового стажу для "нормальної" пенсії і кому держава нарахувало мінімалку. Їм окремо переглядають пенсії.
  • Працюючі пенсіонери.
  • Держслужбовці.
  • Пенсіонери, які отримують максимальні пенсії.
  • Одержувачі спецпенсій, в тому числі колишні працівники судів (у деяких пенсії досягають 20 тисяч гривень).
  • Пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок в минулому або в цьому році.

Всього з індексації виведено близько 3,5 млн пенсіонерів. Всі інші - 8,5 млн осіб - мають право на перерахунок пенсій. Також у пенсійному законодавстві не прописано, з якого саме числа повинні проводити індексацію.

"Ми вже ставили питання індексацій у Мінсоцполітики. Нам там відповіли, що поки дата ще не визначена", – зазначив глава департаменту пенсійного забезпечення Федерації профспілок україни Володимир Максимчук, пише "РБК Україна"

Як говорить Олексій Кущ, в законі про пенсійне забезпечення є лазівка. Так як не вказані терміни щорічної індексації, її можна проводити коли завгодно – хоч в березні, хоч в жовтні.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини