У «Пасажирській компанії» «Укрзалізниці» розтринькали 23 млн на старі кондиціонери і «золоті» унітази

30.07.2020 14:36

Непотріб втридорога і туалети, як у Межигір’ї: філії «Укрзалізниці» успішно «освоюють» на тендерах десятки мільйонів гривень. Чому ж пасажири так і не відчули обіцяного покращення, а у потягах царює розруха? Як з’ясували журналісти-розслідувачі, в ході проведених «Пасажирською компанією» «УЗ» під керівництвом її очільника Максима Міняйла закупівель зафіксовані численні факти корупції та «договорняків».

UZ_14
Фото: СтопКор

ЗМІ повідомляють, що філія «Пасажирська компанія» розіграла тендери на постачання обладнання для ремонту вагонів загальною сумою понад 23 мільйони гривень між кишеньковими фірмами-«прокладками».

Йдеться, зокрема, про два майже ідентичні тендери на постачання послуг з ремонту систем кондиціювання повітря пасажирських вагонів, проведені у квітні 2019 року. Обидві закупівлі виграло створене за 5 місяців до аукціону ТОВ «Еко Тех Сервіс», зареєстроване у звичайній житловій шістнадцятиповерхівці в столиці.

UZ_1
Фото: «Залізниця без корупції»

Невідомо, чи має ця фірма власне виробництво і штат. А її єдиним реальним конкурентом виступило ТОВ «НТП «Трансінвест», яке вже було помічене у постачанні «УЗ» російських запчастин за завищеною вартістю.
Однак найцікавіше навіть не це, а те, що старі кондиціонери примудрились відремонтувати за ціною, що в кілька разів перевищує можливе придбання нових. Вартість ремонту одного компресора для залізниці оцінили у 78,2 тис. грн з ПДВ, тоді як новий аналог коштує вроздріб від 12 тис. грн до 30 тис. грн.

Ще один кричущий епізод – замовлення ТОВ «Секур Інтеграція» систем відеонагляду на загальну суму 7,4 млн грн. Сто комплектів систем відеоспостереження виробництва компанії «Guangzhou Cantonk Corporation Ltd» (Китай) за ціною 74 тис. грн за штуку планували встановити із двох боків коридору вагона, у тамбурах та в службових купе провідників.

UZ_2
Фото: «Наші гроші»

Однак, за даними журналістів, ціни реєстраторів і камер завищені у чотири рази в порівнянні з їхньою ринковою вартістю.

А унітази й взагалі виявились «золотими», майже як у президента-втікача Януковича. Це підтвердило навіть розслідування Антимонопольного комітету, який визнав компанії ТОВ «ЄВК» та ТОВ «НВО «МДС» винними у змові на торгах із закупівлі запасних частин для пасажирських вагонів «УЗ» та наклав на останню штраф у розмірі 2,4 млн грн.

UZ_3
Фото: «Залізниця без корупції»

Тендер на закупівлю коштовних туалетів для залізниці вартістю 11 млн грн розіграли у 2017 році між фірмами-близнюками, які користувалися при поданні заявок однією ІР-адресою, надали документи з однаковими мовними помилками та занизили цінову пропозицію на один і той же коефіцієнт.

Нагадаємо, філію «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» з 2017 року очолює Максим Міняйло. Саме він контролює всі дії, пов’язані з пасажирськими перевезеннями – ремонти вагонів, їх експлуатацію, залізничні вокзали та станції тощо. Загалом йому підпорядковується понад 45 залізничних підприємств. До цього він працював директором департаменту будівництва і споруд.

У 2020 році пан Міняйло знехтував нормою закону та не подав своєї декларації за 2019 рік. За 2018 рік він задекларував житловий будинок у Кропивницькому та земельну ділянку в Кароліно-Бугазі на Одещині, два автомобілі, 150 тисяч гривень на 10 тисяч доларів «кешем».

У березні 2020 року з’явилось повідомлення, що майно голови «Пасажирської компанії» можуть арештувати за поданням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини