У парковій зоні Києва під виглядом храму будують житлову багатоповерхівку

09.03.2021 09:54

24 незаконних забудови – саме стільки будівель легалізувала «реформована» ДАБІ за останні місяці 2020 року, попри низку грубих порушень і відсутність погоджень. Прайси за надання дозволів і сертифікатів – вже давно не таємниця. Хто заробляє на будівельних схемах? Та як у столиці під виглядом церкви зводять черговий ЖК? Дізнавалась Ася Клітна.

На вулиці Жмаченка у Дніпровському районі Києва, посеред мальовничої паркової зони стоїть будівля, що за правом власності належить релігійній громаді.

21 грудня минулого року ДАБІ погодила проєкт «Завершення будівництва духовно-благодійного комплексу з пристосуванням під багатофункціональний комплекс» та надала забудовнику всі дозвільні документи. Однак зводять тут зовсім не храм.

dabi_63
Ділянка належить релігійній громаді Фото: СтопКор

«Земельна ділянка впродовж 20 років була в користуванні релігійної громади. Громада отримала ділянку для реконструкції і обслуговування релігійного центру, який вона використовує і який перебуває у неї в приватній власності. Але замість того, щоб виконати умови договору і закінчити реконструкцію, релігійна громада впродовж всього того часу шукала забудовників, які на ділянці у лісі побудують ЖК», – коментує громадський діяч Ігор Мирошниченко.

dabi_64
Ігор Мирошниченко Фото: СтопКор

Хто саме у напівліквідованій ДАБІ виявився настільки винахідливим? Підписант рецепту – Вадим Тищенко. Але цей вершник будівельного хаосу – не самотній. Він має ще двох соратників.

Ідеться про головних інспекторів будівельного нагляду Руслана Сабадоша і Антоніну Іванченко. Підписи цих людей супроводжують майже кожен нелегальний дозвіл або сертифікат. Упродовж декількох місяців представники «СтопКору» намагалися поспілкуватись з ними. Але потрапити до ГІБуНів на аудієнцію – майже неможливо.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини