У НБУ закликають банки згорнути кредитні канікули – подробиці

09.09.2020 16:29

У НБУ закликали банки зупиняти кредитні канікули для позичальників, які постраждали від карантинних обмежень.

NBU
Фото: пресслужба Нацбанку України

Про це повідомила начальниця управління макропруденційної політики та досліджень департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова під час круглого столу "Як карантин вплинув на сегмент споживчого кредитування", проведеного "Фінансовим клубом", передає "Прямий".

"Ми затягли з періодом цих досить невизначених кредитних канікул. Банки все ще не можуть працювати з позичальниками нормально через існуючі обмеження. Ми підтримуємо кредитні канікули, які сприяють виходу позичальника з кризи. Якщо зараз багато позичальників вже зрозуміли свої статки, свої доходи, то, може, пора визначити їхню здатність або нездатність обслуговувати борг. Після чого вже кваліфікувати кредит як працюючий або непрацюючий. Другі, треті, четверті кредитні канікули для тих, хто не обслуговує кредит, – це несвоєчасно і недоречно", – розповіла вона.

Дадашова зазначила, що цією осені банки мають припинити програми кредитних канікул.

"Кінець листопада – початок грудня – це термін, коли банки повинні завершити дію спрощених умов з кредитними канікулами. Ми розуміємо, що осінь має бути тим періодом, коли ми завершуємо проводити реструктуризації", – зазначила Первін Дадашова.

НБУ ще в березні ухвалив постанову № 39, якою дав банкам лояльні регуляторні умови для реструктуризації кредитів у період з 12 березня до 30 вересня. У липні НБУ постановою № 105 продовжив терміни реструктуризацій для іпотеки та автокредитів до 30 листопада.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини