У НАЗК закликали президента звільнити голову Нацбанку Якова Смолія – подробиці

28.11.2019 12:49

Національне агентство з питань запобігання корупції надіслало офіційне подання до Офісу Президента України. У ньому йдеться про порушення головою Нацбанку Яковом Смолієм процесу декларування та виявлення численних правопорушень, пов'язаних із корупцією. 

 

Витяг із подання НАЗК

 

У зверненні наголошують, що згідно зі статтею 18 Закону України "Про Національний банк України", Яків Смолій не може обіймати посаду голови установи, оскільки давно відомий своїми корупційними махінаціями та розтратою державного бюджету. Відповідний висновок фахівці направили до Національного антикорупційного бюро України.

"Відповідно до частини третьої статті 18 Закону України "Про Національний банк України", головою Національного банку України може бути громадянин України, який, зокрема, має бездоганну ділову репутацію, і відповідно до частини восьмої цієї статті, голова Національного банку звільняється з посади Верховною Радою України за поданням Президента України у випадках, зокрема, втрати бездоганної ділової репутації, виникнення обставин, що виключають можливість бути головою Національного банку", – йдеться у зверненні.

Зазначимо, що за даними "СтопКору", слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування злочинів, вчинених головою Національного банку України Яковом Смолієм, його першим заступником та заступником. Крім того, Шевченківський районний суд Києва зобов'язав слідчого ГУ СБУ внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення (державну зраду) керівництвом Нацбанку. Подробиці про це читайте скоро на сайті.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини