У нардепа Киви конфіскували 1,2 млн грн доходу від “жомової ями”

13 серпня 2021 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) повністю задовольнив позовні вимоги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та стягнув з нардепа від "ОПЗЖ" Іллі Киви в дохід держави необґрунтований дохід 1,2 мільйона гривень за передачу в оренду жомової ями. Про це повідомляють ВАКС, САП та НАБУ.

Kiva
Фото: tk.media

ВАКС задоволив позов виконувача обов'язків начальника відділу управління САП Демківа Д.М. про визнання необґрунтованими активів у сумі понад 1,2 млн гривень, що належать народному депутату України та стягнення їх відповідно до українського законодавства в дохід держави.

Встановлено, що народний депутат, попри те, що він не є власником жомової ями та не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження нею, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності. За оренду вказаний народний обранець протиправно отримав 1 242 236 гривень та ще 10 тис. гривень було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій, передає "Українська правда".

Нагадаємо, в декларації за 2019 рік Кива зазначив як джерело свого доходу здачу в оренду жомової ями на Полтавщині. Журналісти вирушили на місце - і з'ясувалося, що яму давно не використовують, вона навіть заросла бур'яном.

У декларації Киви за 2020 рік жомова яма вже відсутня.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Кива вангує відставку Зеленського вже цієї осені.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини