У «Нафтогазі» відмовились коментувати співпрацю з фірмою Лікарчука, яка консультувала росіян з «Газпрому»

Відкладають на безвік: суди у справі підроблених результатів ЗНО для «мажорів» уже п’ять років переносяться та навмисно затягуються адвокатами Ігоря Лікарчука. Багато питань викликає й бекграунд Лікарчука-молодшого, що взявся захищати батька: його юрфірма помічена у співпраці з російським «Газпромом», а зараз консультує український «Нафтогаз». Як до цієї історії ставиться керівництво «Нафтогазу»? З’ясовував Кирил Вольний.

Нагадаємо, Костянтин Лікарчук тривалий час очолював київську філію юридичної фірми «Кінстелар», яка працювала з російським «Газпромом», а тепер надає послуги українському «Нафтогазу».

Це підтверджує і інформація на офіційному сайті компанії. У переліку компаній, з якими працювали юристи, є компанія зі структури російського «Газпрому».

naftogaz_6
У переліку об'єктів - російський "Газпром" Фото: скріншот

Та після звернень громадської організації «Стоп корупції» до центрального офісу «Кінстелар», в якому було повідомлено про бекграунд їхнього співробітника, Костянтина Лікарчука понизили з посади управляючого партнера до просто партнера.

Зважаючи на російську агресію та газові баталії, ця інформація щонайменше мала б зацікавити тендерний комітет «Нафтогазу». Та всі наші інформаційні запити до компанії були відверто проігноровані. І не тільки наші.

Намагалася дізнатися правду і колишня народна депутатка Оксана Продан.

«На моє депутатське звернення до ПАТ «НАК «Нафтогаз України» від 28.08.2018 року щодо надання інформації про те, чи були укладені ПАТ «НАК «Нафтогаз України» у період з 2014 по 2018 роки інші договори про надання юридичних послуг, було відмовлено у наданні відповіді», – коментує пані Оксана.

Попри ігнорування, ми вирішили поставити ці питання особисто голові «Нафтогазу» Андрію Коболєву, якого помітили в одному з елітних київських ресторанів. Приїхав сюди пан Коболєв у супроводі численної охорони на кортежі з елітних автівок.

Afera_ZNO2
До ресторану Коболєв у прибув на кортежі з елітних автівок Фото: СтопКор

Та з незрозумілих причин очільник «Нафтогазу» відмовився спілкуватися з медійниками, хоча питання були досить конкретні: ми хотіли з’ясувати, чи задоволений пан Коболєв юридичними послугами фірми «Кінстелар», яка надала «Нафтогазу» юридичні послуги аж на 12 млн грн. Також хотілося розпитати його про ставлення до того, що ця фірма надавала послуги російському «Газпрому».

Однак ці питання залишилися без відповіді. Утім, журналісти домовилися поспілкуватись із паном Андрієм наступного разу, тому залишається лише звернутися до його пресслужби і ще раз поставити йому ці питання.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини