У МЗС повідомили, що Іран передасть у Францію бортові самописці зі збитого українського літака

26.06.2020 19:35

Влада Ірану погодилася передати до Франції для розшифровки чорні скриньки зі збитого літака МАУ рейсу PS752 над Тегераном.

Фото: REUTERS

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін у своєму Facebook написав, що це стало можливим завдяки послідовному тиску українських дипломатів та їхніх колег з інших країн, передає "ZN.UA".

"Оскільки в березні ми вже чули схожу обіцянку від Ірану, ставимося до сьогоднішньої заяви зі стриманим оптимізмом", - написав Єнін, додавши, що для України спочатку було принципово важливим знайти спосіб, який гарантує міжнародне визнання результатів експертизи та слідства в цілому.

Єнін нагадав про досвід МН17, коли Нідерланди передали "чорні ящики" на розшифровку британцям, щоб уникнути будь-яких сумнівів у своїй неупередженості.

"Тому професійна розшифровка чорних ящиків, яку може зробити Франція, за участю кращих експертів з України та інших країн - необхідний крок до завершення технічного розслідування збиття українського літака в небі над Тегераном відповідно до вимог Чиказької конвенції", - написав дипломат, підкресливши, що Україна продовжить роботу над встановленням справедливості та притягненням до відповідальності всіх причетних.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X