У МЗС повідомили, коли Міжнародний суд ООН повинен ухвалити рішення у справі МН-17 

09.02.2021 10:09

Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін повідомив, що Міжнародний суд ООН повинен до кінця 2023 року ухвалити фінальне рішення по справі збитого малазійського МН-17, передає УНІАН.

MH-17
Фото: Reuters

Зокрема, він розповів, як проходять міжнародні суди у справі про катастрофу на Донбасі малайзійського Boeing MH17. За його словами, вердикт може бути винесено до кінця 2023 року.

"Коли ми говоримо про справу МН17, треба чітко розрізняти треки, в рамках яких відбувається розслідування трагедії. Перший - кримінально-правовий блок, це суд у Гаазі, який проводить слухання про прогрес додаткового розслідування, які відклали до квітня. Іншим напрямом, в рамках якого переслідується Російська Федерація як держава, зокрема, в рамках Конвенції про фінансування тероризму, є український позов проти РФ у Міжнародний суд ООН. І всі ці процеси мають паралельний характер, відмінності, проте всі вони спрямовані на те, щоб притягти до відповідальності як російську державу, так і військово-політичне керівництво і конкретних виконавців злочину", - зазначив Єнін.

Він підкреслив, зараз складно визначитися з конкретними датами завершення кримінального процесу у справі МН17 у Нідерландах.

"Ми можемо виходити тільки з календаря судових засідань, визначена четверта стадія слухань, тобто, по суті, на них відведено майже весь 2021 рік. Не слід забувати, що спільна слідча група продовжує працювати, і ми не можемо виключати винесення додаткових звинувачень. Щодо слухань у міжнародному суді ООН - ми спостерігаємо спроби Російської Федерації затягнути перехід до розгляду питання по суті, посилаючись на COVID-19, складність з формулюванням своєї юридичної позиції. Станом на сьогодні в нас є календар всіх процедур у суді, які повинні завершитися фінальним рішенням до кінця 2023 року", - повідомив заступник глави МЗС.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, в Україні за добу зафіксовано понад 2 600 нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини