У Миколаєві псевдоактивісти та психологи Мін’юсту сфальсифікували підсумки опитування містян, – незалежна експертиза

Миколаївщина може перетворитися на марсіанську пустелю? Саме в цьому переконують активісти організації «Стоп шлам», яку заснували нещодавно. Вони позиваються до Миколаївського глиноземного заводу, вимагаючи від підприємства понад 9 млрд грн. Чому так званий моніторинг проводили психологи, а не екологи? І чому йдеться саме про моральну психологічну травму? Розбиралася Наталя Дігтяр.

Відповіді на ці питання команда «СтопКору» спробувала почути від одного з авторів документу, на який посилаються позивачі. Йдеться про висновок асоціації психологів, які нібито опитали майже 1300 жителів районів поблизу металургійного велетня.

«До нас звернулись як до фахівців, психологів, які займаються цим питанням. До нас звернулася ГО «Стоп шлам». Дійсно, наша асоціація провела дослідження. Нам дійсно дуже пощастило, що зустрілася нам ось ця громадська організація», – коментує представник Асоціації психологів України Олександр Вакуленко.

Проте розповідати, як саме відбувалося дослідження, вчений відмовився: мовляв, звертайтеся до асоціації з офіційним запитом.

Оскільки професор Вакуленко плутався у відповідях і не зміг пояснити всієї процедури, журналісти звернулися до столичного науково-дослідного інституту судових експертиз. Саме це відомство завіряло експертизу психологів для суду.

MGZ3
Відповідь КНДІСЕ Фото: скріншот

«Враховуючи вищенаведене, для отримання відповіді на інші питання, викладені у вашому запиті на інформацію, радимо вам звернутися до розпорядника цієї інформації, а саме до громадської організації «Стоп шлам», – відповіли в інституті.

Тоді медійники знайшли незалежного експерта-психолога, який проаналізував цю роботу.

«На думку рецензента, можна однозначно заявити, що висновок експертів від 15.10.2020 за №19081/19082/20-61, виконаний у Київському НДІСЕ Міністерства юстиції України, з точки зору методичної обґрунтованості, повноти та об’єктивності дослідження не відповідає вимогам до виконання експертних психологічних досліджень (судових психологічних експертиз) у справах щодо заподіяння моральних страждань собі та відшкодування моральної шкоди, а саме: не відповідає вимогам до виконання судових психологічних експертиз як екстрених досліджень», – ідеться у рецензії.

MGZ4
Незалежна рецензія Фото: скріншот

За словами кандидата психологічних наук, експерта вищого кваліфікаційного класу Наталії Алкіної, фактично документ, наданий ГО «Стоп шлам», повністю сфальсифікований.

«За те, що вчинив пан Ірхін, нехай він сам відповість, бо ця особа в мене не викликає приязного ставлення. Сфальсифіковано все, бачите. За ним — великий шлейф з приводу некоректного використання психологічного знання для розв'язання завдань судово-слідчої практики. Щиросердно заявляю, що він шкідливо впливає на репутацію КНДІСЕ. Це фасад, за яким ховається щось жахливе», – зазначила пані Алкіна.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини