У МОЗ заявили, що Україні повернуть гроші, якщо ефективність вакцини Sinovac буде менше ніж 70%

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що за договором, якщо ефективність китайської вакцини проти COVID-19 від Sinovac буде менше ніж 70%, то Україні повернуть гроші, передає УП.

vakcina korona
Фото: РБК-Україна

Наразі у відомстві очікують підтвердження від компанії-виробника.

"Для початку ми хочемо отримати кінцеві висновки досліджень безпосередньо, які публікуються компанією-виробником. Тому що наразі є тільки дані пресконференції виключно по Бразилії.

Ці клінічні дослідження були проведені по різних країнах світу і ми повинні побачити узагальнений звіт, який публікується – це міжнародна практика", – зазначив Cтепанов.

При цьому за його словами, ефективність вакцини більше ніж 50% – достатня для підтвердження її дієвості та затвердження медичними регуляторами, зокрема Всесвітньою організацією охорони здоров'я та FDA.

"Але ми заклали вимоги до ефективності вище. 

Тому в договорі з цим виробником вакцин у нас зазначено наступне: "Ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні, у якому досягнуто ефективність на рівні не менше 70%, зниження захворюваності у досліджуваних груп в порівнянні з контрольною групою.

Відповідний аналіз в тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань має бути підтверджений публікаціями від компанії-виробника", – пояснив Степанов.

Очільник МОЗ зазначив, що у разі недотримання цих умов та розірвання договору компанія повинна повернути країні всю суму.

"Що стосується коштів, які держава заплатила за цю вакцину, то у разі якщо компанія не буде відповідати цим стандартам, то компанія відшкодовує кошти державі в повному обсязі. 

Тобто фінансово ми повністю захищені і в нас є відповідна банківська гарантія" – додав Степанов.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у МОЗ заявили, що локдаун скасовувати не збираються.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини