У МОЗ вирішують чи давати пацієнтам з COVID-19 антималярійні препарати

27.05.2020 11:10

У Міністерстві охорони здоров'я вирішують, чи використовувати антималярійний препарат гідроксихлорохін (Плаквеніл) для лікування COVID-19, зважаючи на припинення клінічних випробувань Всесвітньою організацією охорони здоров'я. 

Чи залишиться препарат в українському протоколі лікування вирішить робоча група спеціалістів.  Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 27 травня, передає "Укрправда".

"Ми відстежуємо все, що відбувається у світі, зокрема це роблять наші фахівці. 

На цьому тижні буде збиратися робоча група, яка складається із провідних українських спеціалістів різних спеціальностей. 

Перш за все, це анестезіологи, епідеміологи, інфекціоністи, ендокринологи та кардіологи. 

З урахуванням останніх рекомендацій ВООЗ, того, що відбувається в США та Європі, а також нашого досвіду використання цього лікарського засобу, вони будуть приймати рішення.

Потім воно буде надано мені на затвердження" – розповідає очільник міністерста.

Степанов наголосив, що таке рішення повинні приймати фахівці, а не псевдоексперти.

"Яким буде це рішення – повинні визначати фахівці, виключно люди, які цим займаються кожного дня, а не Google чи інколи так звані експерти, які вважають, що краще розуміються в медицині", – додав міністр.

Раніше, ВООЗ повідомила про зупинку клінічних випробувань гідроксихлорохін для лікування коронавірусної інфекції у зв'язку із виявленими негативними ефектами.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X