У МОЗ спростовують наявність тяжких наслідків від Covieshield та закликають українців записуватися на вакцинацію

25.03.2021 15:46

У Європі щеплення Astrazeneca вже зробили понад 17 млн осіб. Натомість вакцинація українців відбувається значно повільніше. Що відомо про індійський препарат, який планують закупити за майже 4 млрд? Кому робитимуть щеплення першим? Та як і куди записатися, щоб отримати вакцину? Дивіться у матеріалі «СтопКору».

Covieshield – це вакцина індійської компанії Serum Institute. Це найбільший у світі виробник вакцин, що працює на міжнародному ринку вже 55 років. Щорічно компанія виробляє 1,5 млрд доз вакцин та експортує їх у 140 країн світу.

Covieshield є аналогом «оксфордської» розробки компанії Astrazeneca й виробляється в Індії за ліцензією. На виробництві собівартість однієї вакцини складає 2,74 долара. Температура зберігання – від 2 до 8 градусів за Цельсієм.

Препарат створений з ослабленої версії аденовірусу застуди шимпанзе. Його затверджено ВООЗ, і зараз цю вакцину успішно застосовують у багатьох країнах світу, включно з країнами Євросоюзу.

У країнах Європи щеплення Astrazeneca вже зробили понад 17 млн осіб. У деяких з них утворилися тромби, тому 9 країн призупинили вакцинацію препаратом. Однак після перевірки ВООЗ та Європейське агентство з лікарських засобів заявили, що препарат не викликає появу тромбів.

Vaccine1
Календарний план вакцинації Фото: скріншот

МООЗ визначив інтервал між двома дозами у 12 тижнів. Це збільшує ефективність вакцинації до 81,3%. У держбюджеті Україні на закупівлю вакцин передбачені 3,9 млрд грн. Перша партія Covieshield становила 500 тисяч доз.

У Міністерстві спростовують фейки про низьку ефективність вакцини й тяжкі наслідки. Легка форма побічних ефектів в Україні становить 0,5%, тяжких – не виявлено.

Першочергово вакцинуватимуть медиків стаціонарів, людей 80+ та надавачів первинної медичної допомоги. Записатись у чергу на щеплення можна на порталі «Дія» або за телефоном МОЗ 0 800 60 20 19 та у свого сімейного лікаря.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини